>

KÜLTÜR-SANAT

Bülent Ersoy ile Aşktan Sabıkalı

10 yıllık hasret bitiyor….
 
   
 
 
     

Türk Sanat Müziğinin Diva’sı, yaşayan efsanesi Bülent Ersoy 10 yıllık aradan sonra büyük bir titizlik ve özveriyle hazırlanan “Aşktan Sabıkalı” isimli albümünü hayranlarının beğenisine sunuyor. Uzun zamandır hasretle beklenen Bülent Ersoy’un yeni albümü “Aşktan Sabıkalı” 3 Ekim 2011’ den itibaren tüm müzik marketlerde ve dijital satış kanallarındaki yerini alacak.

Bordo Müzik etiketi altında, Erkan Adakoğlu Yapımcılığında, Genel Direktörlüğünü Vedat Yıldırımbora’nın yaptığı, Yönetmenliğini Selçuk Tekay ile birlikte İsmail Tunçbilek ve Erhan Güleryüzü’n yaptığı “Aşktan Sabıkalı” isimli albümün stüdyo çalışması yaklaşık bir yıl sürdü.

12 birbirinden güzel eserin bulunduğu, uzun çalışma saatleri sonunda hazırlanan Diva’nın albümünde Tarkan, Gülşen, Erhan Güleryüz, Aşkın Tuna, Can Tanrıyar, Vedat Yıldırımbora, Halil Karaduman gibi Türkiye’nin seçkin müzik adamlarının imzasını taşıyan eserler yer alıyor.

Esen Satış Pazarlama dağıtımıyla alıcısına ulaşacak olan albümde sözü ve müziği Orhan Gencebay’a ait olan “Bir Teselli Ver”, Sözü Ümit Yaşar Oğuzcan, Müziği Muzaffer Özpınara’a ait olan “Dost Bildiklerim” ve Sözü Vedat Yıldıırmbora’ya ait “Dert Bende” isimli hafızalara kazınmış unutulmaz şarkılar, Diva’nın muhteşem yorumuyla buluştu.

Sözü ve Müziği Tarkan’a ait olan “Bir Ben Bir Allah Biliyor” eseri için stüdyoya birlikte giren iki dev sanatçının yaptıkları düet ise uzun yıllar hafızalardan silinmeyeceğe benziyor. Albümün aynı zamanda çıkış parçası olan düet, Bülent Ersoy hayranları için hoş bir süpriz olarak albümdeki yerini aldı.

Albüme ismini veren “Aşktan Sabıkalı” isimli şarkı ise, son dönemde yaptığı bestelerle Türk pop müziğine damgasını vuran başarılı ve güzel sanatçı Gülşen’e ait.


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>