>

KÜLTÜR-SANAT

Cabo Verde`nin Büyüleyici Sesi LURA: "Best Of Lura" ile 17 Şubat`ta CRR’de!

1975’te Lizbon`da dünyaya gelen ve 1996’da müzik kariyerine başlayan Lura ilk albümünden itibaren farklı sanatçılarla yaptığı düetlerle dikkat çekti.
 
   
 
 
     

Cabo Verde’nin hasret, aşk ve deniz kokan şarkılarını tüm dünyaya ulaştıran ve beraber düet yaptığı Çıplak Ayaklı Diva Cesaria Evora gibi son yıllarda dünya müziğinin kazandığı en özel isimlerden biri haline gelen Lura "Best Of Lura" albümü ve kariyerinin en iyi şarkılarını seslendireceği konseri ile 17 Şubat’ta CRR’de hayranlarıyla buluşacak.

Lura 2004’te çıkardığı "Di Korpu ku Alma" albümüyle uluslararası alanda tanınırlığını arttırdı. Bu albümüyle 2005 BBC Dünya Müzik Ödülleri'ne aday olan sanatçı, "M'bem di Fora" ve "Eclipse" albümleriyle de büyük beğeni topladı ve dünya çapında turneye çıktı.

Lura, Cabo Verde kültürünü yeniden genç kuşaklara tanıtarak, Portekiz pop müziği, caz, Afrika müziği ve Amerikan Soul'un farklı türlerini başarıyla harmanladı. Carlos Saura'nın "Fados" filminde seslendirdiği "Flor di nha esperanca" ile uluslararası alanda büyük ilgi gören sanatçı, 2010 tarihli "Best Of Lura" albümüyle dinleyici kitlesini daha da genişletti. Lura'nın müziği, anavatanının geleneksel ezgilerini modern müzikle ustalıkla birleştiriyor.

Cesaria Evora’yı kaybetmeden kısa bir süre önce sanatçı ile “Moda Bo” isimli şarkıyı kaydeden Lura, Evora'nın mirasını devam ettiren önemli bir sanatçı olarak kabul ediliyor. İngiliz Independent gazetesi, Lura için "Uluslararası kariyeri hız kazandığında, stadyumları doldurup taşıracak" şeklinde övgü dolu yorumlarda bulundu.

Konserin biletleri 200, 165, 100 ve 50 TL kategorilerinde CRR Gişesi ve Biletix’te satışta.

LURA – 17 ŞUBAT CUMARTESİ – 20.00

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>