>

KÜLTÜR-SANAT

Cannes`ın Açılış Filmi MOONRISE KINGDOM

25 Mayıs`da sinemalarda!
 
   
 
 
     

Hollywood’un kendine has mizah anlayışıyla diğer yönetmenlerinden ayrılan Wes Anderson’ın yeni filmi “Moonrise Kingdom” gösterime girmek için gün sayıyor.

2012 Cannes Film Festivali'nin açılış film olacak Moonrise Kingdom’ın oyuncu kadrosu oldukça geniş; Bruce Willis, Edward Norton, Bill Murray, Frances McDormand, Tilda Swinton, Jason Schwartzman ve filmin küçük oyuncuları Jared Gilman, Kara Hayward

1965 yılında küçük bir kasabada geçen hikaye ilk aşk ve büyülü bir yazı anlatıyor. 12 yaşındaki iki çocuğun birbirlerine aşık olup, gizlice anlaşarak vahşi doğaya kaçışmasının ardından yetkililer onları yakalamaya çalışırken, kuvvetli bir fırtına da kıyıda patlamak üzeredir. Barış dolu ada halkı hiç kimsenin başedemeyeceği biçimde alt üst olmuştur. Bruce Willis’ın yerel şerifi canlandırdığı filmde, Edward Norton askeri gözcü birliğinin lideri, Bill Murray ve Frances McDormand genç kızın ebeveynlerini canlandırıyor.

2 kez Oscar Ödüllerine aday olan Anderson’ın Moonrise Kingdom ile yine farklı bir bakış açışıyla izleyenleri keyifli bir yolculuğa çıkaracak.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>