>

KÜLTÜR-SANAT

Cevher ve Resul Dindar’dan Muhteşem Düet “Erise Dağların Karı”

Sözleri ve müziği Ertuğrul Sağlam`a ait olan “Erise Dağların Karı” şarkısının klibi Sakarya`da çekilirken, yönetmenliğini Teoman Topçu üstlendi.
 
   
 
 
     

Besteci kimliği ve güçlü yorumculu ile büyük bir hayran kitlesine sahip olan sanatçı Cevher ile Karadeniz müziğinin usta yorumcularından Resul Dindar'ın sürpriz düeti “Erise Dağların Karı” 17 Mart Cuma günü BENJAMİN RECORDS etiketiyle tüm dijital platformlarda müzikseverlerle buluştu.

RESUL DİNDAR BANA ŞİVELİ OKUMA KOÇLUĞU YAPTI


Kariyerindeki 27. şarkısını çıkaran Cevher, “Bu single’ın kariyerimdeki yeri çok farklı, kendi tarzımın dışında ve yıllardır yapmayı hayal ettiğim Karadeniz müziğini nihayet yaptım. “Erise Dağların Karı” bestesi bana ilk ulaştığında; kulağımda kemençe, tulum buram buram çaldı ve bu şarkı mutlaka bir Karadeniz türküsü olmalı dedim. Çok sevdiğim Resul Dindar'la okursam da şahane olur diye düşündüm, sağ olsun o da beni kırmadı, Caner Tepecik düzenlemesiyle, stüdyo aşamasında bana okuma koçluğu yaparak da cesaret verdi. Bir Karadeniz kızı olarak, şiveli okumakta biraz zorlansam da, bence altından kalkabildim ve kariyerimde böyle farklı tarzda bir eserin olmasından çok da gururluyum” dedi.

https://www.youtube.com/watch?v=16NLzDL4WzQ

Söz ve Müzik: Ertuğrul Sağlam
Aranje: Caner Tepecik
Yönetmen: Teoman Topçu
Yapım: Benjamin Records
Menajer: Haluk Şentürk 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>