>

KÜLTÜR-SANAT

Cnn Türk’ten 'Ormanı Yaşat' kampanyası...

COSMOTURK'ün "öncülük" ettiği kampanya ses getirmeye başladı. CNN TÜRK, Antalya’da yanan ormanlarımızın yerine yeni fidanlar dikilmesi için “Ormanı Yaşat” kampanyasını başlatıyor.
 
   
 
 
     
CNN TÜRK, bugünden itibaren Çevre ve Orman Bakanlığı’yla birlikte Antalya’da yanan ormanlarımızın yerine yeni fidanlar dikilmesi için “Ormanı Yaşat” kampanyasını başlatıyor.

12 milyon kızıl ve kara çam yandı…Türkiye’nin ormanlarının 12 milyon hektarı sahil şeridinde yer alıyor ve bunların %58’i risk altında… Yanan 1 hektarlık alan için 6000 YTL gerekiyor…
Ağustos ve Eylül ayı boyunca devam edecek kampanya Pazartesi günü saat 14.00’te Zeynep Özyol’un Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu ile yapacağı özel röportajla başlıyor.
Röportajda; son yangında ne kadar alan yandı, bugüne kadarki yapılan çalışmaların sonuçları neler, ormanı geri kazanmak mümkün mü, ormanların korunmasıyla ilgili uygulama dünyada nasıl, bizde nasıl sorularına yanıt aranacak.

Kampanya boyunca yapılacak özel yayınlarda; yangına karşı alınması gereken önlemler, yangın esnasında yapılması gerekenler gibi bilinçlendirici yayınlar ve haberler ekrana taşınacak.

Daha önce yangın geçirmiş ve sonradan başarılı bir şekilde ağaçlandırılmış bölgelerle ilgili “başarı öyküleri”ni de CNN TÜRK’te izleyebilirsiniz.

BİR SMS BİR FİDAN

Çevreci ünlülerin desteğinin de alınacağı kampanyaya destek vermek isteyen izleyicilerimi –tüm operatörlerden- 1923’e boş mesaj göndererek ya da T.C. Ziraat Bankası 1923 numaralı hesabına bağış yapabilecek.

28 Ağustos Perşembe günü Cüneyt Özdemir’in sunacağı Aspendos’tan yapacağı özel yayında bir çok ünlü konuğun katılımıyla orman yangınlarına dikkat çekilecek ve “Yaktığımızın yerine koyalım” sloganıyla yeni fidanların dikilmesi için bağış toplanacak.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>