>

KÜLTÜR-SANAT

Deniz Berdan’dan Muhteşem ve Kudretli OZ Filmi İçin Sihirli Tasarımlar!

8 Mart’ta dünya ile aynı anda, Türkiye’de de gösterime girecek..
 
   
 
 
     

Deniz Berdan’ın tasarımları 7 Mart’ta Marmara Forum’da gerçekleşecek olan galada izleyiciyle buluşacak. Yine Marmara Forum’da 4-17 Mart tarihleri arasında filmden esinlenilerek oluşturulan ‘Muhteşem ve Kudretli Oz’ dünyası ziyaretçilere açık olacak.

Deniz Berdan, Disney’in fantastik macera filmi ‘Muhteşem ve Kudretli OZ”dan esinlenerek “Deniz Berdan inspired by Oz The Great and Powerful” isimli koleksiyonunu hazırlıyor. Berdan, başrollerinde James Franco, Mila Kunis, Rachel Weisz ve Michelle Williams gibi genç ve başarılı oyuncuların yer aldığı filmin ana karakterleri olan sihirbaz Oscar Diggs, cadılar Theodora, Evanora ve Glinda’nın stillerini ve karakter özelliklerini yansıtan kostümler tasarlıyor.

10 parçadan oluşan koleksiyonda ana karakterlerin yanı sıra filmin gerçek üstü karakterlerinden biri olan Porselen Kız, filmin atmosferini oluşturan Sirk, Çin Mahallesi ve Zümrüt Şehir gibi farklı öğelerden de ilham alınıyor. Deniz Berdan 2 ay süren detaylı bir çalışmanın ardından şekillenen koleksiyon hakkında “Böyle bir projede yer almak benim için çok heyecan verici bir duygu. Özellikle Disney, gönlümüzde taht kurmuş ve beraber çalışmayı çok istediğimiz bir şirketti. Muhteşem ve Kudretli Oz gibi büyülü ve heyecan dolu bir filmle bu şansı yakaladığım için de çok mutluyum ” diye konuştu.

FİLMİN GALASI VE MUHTEŞEM VE KUDRETLİ OZ DÜNYASI MARMARA FORUM’DA

‘Muhteşem ve Kudretli Oz’un Türkiye galası 7 Mart 2013 tarihinde, Marmara Forum Cinemaximum sinemalarında gerçekleştirilecek. Aynı zamanda Marmara Forum, 4-17 Mart tarihleri arasında Muhteşem ve Kudretli Oz’dan esinlenen etkinlik alanına da ev sahipliği yapacak. Deniz Berdan’ın özel koleksiyonunun sergileneceği bu alanda, 3 boyutlu uçan balon, OZ makyajı, tırnak ve kirpik tasarımı ve body painting gibi aktiviteler de bulunacak.

SİHİRLİ DÜNYANIN KAPILARI ARALANACAK

8 Mart’ta vizyona girecek olan Disney’in fantastik macerası, yönetmenliğini Sam Raimi’nin yaptığı Muhteşem ve Kudretli Oz’un kökleri, L. Frank Baum’un “Oz Büyücüsü”ne dayanmaktadır. James Franco’nun canlandırdığı Oscar Diggs ahlaki değerleri çok olmayan küçük çaplı bir sirk sihirbazıdır. Toz toprak içindeki Kansas’tayken kendini bir anda renkli Oz diyarında bulan Oscar, turnayı gözünden vurduğunu düşünür. Şöhret ve servet kazanması çok kolay olacaktır. Tabii üç cadıyla tanışana dek... Bu üç cadı; Theodora (Mila Kunis), Evanora (Rachel Weisz) ve Glinda (Michelle Williams) Oscar’ın; herkesin beklediği o müthiş sihirbaz olduğuna bir türlü ikna olmaz. İstemeden Oz Diyarı’nın ve sakinlerinin büyük sorunlarıyla karşı karşıya kalan Oscar, çok geç olmadan kimin iyi kimin kötü olduğuna karar vermek zorundadır. İllüzyon ve becerikliliğiyle hatta biraz da büyüyle sihrini konuşturan Oscar, kendini büyük Oz Büyücüsü’ne dönüştürmekle kalmaz, daha iyi de bir adam hâline getirir.
 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>