>

KÜLTÜR-SANAT

Deniz Seki’nin “İZ”i Çıktı

Deniz Seki’nin uzun zamandır merakla beklenen yeni albümü “İz” çıkıyor. Seki’nin “Hayatımın ikinci perdesi” dediği albümde 12 yeni şarkı yer alıyor.
 
   
 
 
     

Deniz Seki; sekizinci albümü İz’de yer alan şarkıları için “ Mutlu, umutlu yaşama sımsıkı bağlanırken, kimi zaman hüzünlü, kimi zaman yaşama tutunmaya çalışırken yazıldı onlar.Onların tümü zaten benim hayat hikayem... Hayatımın gerçekleri… Deniz’den bir iz olsun istedim.Herkesin yüreğinde gerçekten bir iz bırakacak bir albüm yaptığıma inanıyorum” yorumunda bulunuyor.

Yorumuyla olduğu kadar söz yazarı ve besteci kimliğiyle de tüm albümlerinde imzası bulunan Deniz Seki’nin “İz” de yine kendi şarkılarına yer veriyor. Düzenlemelerde İskender Paydaş ve Sadun Ersönmez’le birlikte çalışan Seki; Sezen Aksu, Isra Gülümser,Ebru Sezgin,Muhammet Fuat,Aysel Gürel,Sezen Aksu,Ömür Göksel gibi isimlerin de şarkılarıyla İz’in müzikal kariyerinde çok önemli bir yere sahip olduğunu belirtiyor.

Yaşadığı her şeyin İz’ini bu albümde toplayan Deniz Seki’nin şarkılarının her biri de bir mesaj niteliğinde... Yaşamla ölümü anlattığı ‘Hayat İki Bilet’, ‘Seni Seveni Sev’, ‘Hayat İmdat’ ve daha pek çok şarkıyla umudu anlatan Deniz Seki bir şarkısının nakaratında da şöyle sesleniyor : “Korkmuyorum! Hayat senden artık hiç korkmuyorum”.

“Bu albümü diğerlerinden ayıran umudunu yitirmemiş, içinde umut çiçekleri olan bir iç sesin dışa vuruşudur. Bunun içinde sevinç ,mutluluk,neşe,huzur ve tüm yaşadıklarımın toplamından çıkan melodilere dökülmüş sözler var” diyen Deniz Seki’nin yeni albümü İz, Seyhan Müzik etiketiyle piyasaya çıkıyor.


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>