>

KÜLTÜR-SANAT

Deniz Seki`nin Yazdığı Kitap Çıktı!

Deniz Seki’den mektup var!
 
   
 
 
     

Topraksız Zincirlikuyu dediği cezaevinde kaleme aldığı satırlarını Deniz’in Dibi’nde toplayan Deniz Seki’nin yaşadığı zorlu süreci kendisinden dinleyeceksiniz.

İnkılâp Kitabevi etiketiyle raflardaki yerini alan Deniz’in Dibi’nde daha önce tanışmadığınız bir Deniz Seki’yle karşılaşacaksınız. Sanatçının içinden gelenleri paylaştığı kitabında ayrıca daha önce başka yerde yayımlanmamış şiirlerini de okuyacaksınız.

Dibi görmek gerek…

"Deniz olmak su olmak, akmak, derin olmak demek; dibe dalmak gerek. Benim serüvenimin rotası da şimdilik Deniz’in Dibi’ne doğru. Buralar çok derin ve bir o kadar dalgalı, ama öylesine de dingin ki. Yüzmeyi biliyorsan yaşadın, bilmiyorsan su yuta yuta, bata çıka öğreniyorsun. Gökyüzüne doğuyorsun."

Yaşadığı zorlu süreci böyle özetliyor Deniz Seki. Her şeyin bir sebebi olduğunu düşünen Seki, yaşamın değerini daha iyi anlamak, nefes aldığın her dakikaya şükretmek için dibi görmek gerek belki de diye düşünerek kâğıt kaleme sarılıp hissettiklerini en samimi şekilde Deniz'in Dibi'nde anlatıyor.

Topraksız Zincirlikuyu


Topraksız Zincirlikuyu dediği cezaevinde kaleme aldığı satırlarında yaşadığı tüm olumsuzluklara rağmen umudunu kaybetmeyen Deniz Seki, Zümrüd-ü Anka kuşu misali küllerinden yeniden doğacağı günü bekliyor. Sevenlerinden ayrı kaldığı süreçte yaşadıklarını, kalbinden dökülenleri ve yeni şiirlerini Deniz'in Dibi'nde paylaşırken onu düşünen herkese bu şekilde yakınlaşmak istiyor.

Deniz'den dinleyin

Şarkılarıyla, yaşadıklarıyla gündemden düşmeyen, hakkında onlarca haber yapılan Deniz Seki'nin gerçekten neler yaşadığını, ne hissettiğini anlamak için uzaklara bakmanıza gerek yok. Kendisi her şeyi bizzat kaleme aldığı kitabı Deniz'in Dibi'nde anlatıyor.

**
ARKA KAPAK YAZISI
Denizin Dibi


“Birlikte olduktan, birbirimize güvendikten sonra hepimiz on kaplan gücündeyiz. İtiraf ediyorum, ben aslında Kızılmaske’yim. Süper kahramanlığı bırakmış değilim. İsteseniz de emekli olamıyorsunuz. Yorucu ama heyecanlı bir iş. Sigortası yok ama ne yapalım. Buradayım diye size yardım edemem sanmayın. Mesela ‘Fantom Deniz’ diye seslenin, ben gelir bulurum sizi. Belki de bir şarkım koşar imdadınıza…” Deniz Seki

Yaşamın değerini daha iyi anlamak, nefes aldığın her dakikaya şükretmek için dibi görmek gerek belki de…

Deniz Seki’den mektup var! Deniz’in topraksız Zincirlikuyu’su olan cezaevinde kaleme aldığı kitabında, yaşadığı tüm olumsuzluklara rağmen umudunu kaybetmeyen bir Deniz Seki ile karşılaşacaksınız… Zümrüd-ü Anka kuşu misali küllerinden yeniden doğacağı günü bekliyor. Geçici bir ayrılık olan bu süreçte yaşadıklarını, kalbinden dökülenleri ve yeni şiirlerini Deniz’in Dibi’nde bizlerle paylaşırken onu düşünen herkese en içten dilekleriyle selam ediyor.

Deniz Seki, Deniz’in Dibi, İnkılâp Kitabevi, İstanbul 2016
Kitabın Ebadı: 11,5x19,5
Sayfa Sayısı: 224
Fiyatı: 19 tl
İrtibat: İnkılâp Kitabevi, Nadide Altuğ: 0212 496 11 46


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>