>

POPÜLER MEKANLAR

Ramazan Bayramı’nın Tarihi ve Lezzet Yüklü Adresi Beta Yeni Han

Eminönü’nde yer alan Osmanlı’dan miras Beta Yeni Han, Ramazan Bayramı’nı İstanbul’da geçirecek keşif meraklılarını bekliyor.
 
   
 
 
     

Yüzlerce farklı çay çeşidine, çikolatadan lokuma, kahveden baharata bayrama lezzet katacak çok sayıda mağazaya ev sahipliği yapan hanı ziyaret edenler, sevdikleriyle birlikte keyifli zamanlar geçirirken Tarihi Yarımada’da turist olmanın da tadını çıkarabilir.

Bayram günlerinde tarihi ve turistik birçok yapıya ev sahipliği yapan İstanbul’u keşfe çıkmak vazgeçilmez ritüeller arasında yer alıyor. Özellikle her yıl bayram coşkusunun en yoğun yaşandığı noktalardan biri olan Tarihi Yarımada ziyaretçi akınına uğruyor. Bu yıl, tarihi bir yapıyı keşfederken; bayram alışverişi yapmak ve eşsiz İstanbul’un keyfini çıkarmak isteyenlerin adresi ise Beta Yeni Han oluyor.

1978 yılında faaliyete başlayan ve bugün Dünyanın lider çay üreticileri arasında yer alan Beta Gıda, İstanbul’da Tarihi Yarımada’nın en güzel noktalarından birinde yer alan Beta Yeni Han’da çay ve kahve tutkunlarına emsalsiz bir mola imkânı sunuyor. Yerli ve yabancı turistlerin gözdesi haline gelen Osmanlı’dan günümüze miras tarihi han, misafirlerini içerisinde yer alan mağazalarda adeta lezzet turuna çıkarıyor. Yüzyıllarca kahvenin Anadolu’da ilk yolculuğuna tanıklık eden kahve kokulu Beta Yeni Han’da, özel aromalı ve kumda pişen geleneksel Türk kahvesi de misafirlerin favori lezzetleri arasında yer alıyor.

Bir kültür mirası Beta Gıda ile yeniden hayat buldu

Beta Gıda tarafından dört buçuk yıl süren renovasyon çalışmaları sonrasında 2019 yılında kapılarını açan Beta Yeni Han, tarihi bir mirasın yeniden canlandığı eşsiz bir buluşma noktası olarak ön plana çıkıyor. 16. yüzyılda inşa edildiği düşünülen Osmanlı Dönemi’ne ait Yeni Han’ın tarihte, Türk kahvesinin kavrulduğu ilk fırına ev sahipliği yaptığı biliniyor. Beta Gıda, günümüzde Yeni Han içerisindeki 11 mağazası ile hizmet veriyor ve tarihi bir mirası yaşatmanın gururunu yaşıyor. Türkiye’nin kültür elçisi misyonu ile tüm dünyadan gelen misafirlere Türk kahve ve çay kültürünü başarıyla tanıtıyor.


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>