>

KÜLTÜR-SANAT

Dış’ın İç’e İç’in Dış’a Bakışı!

Galeri G-art 22 Kasım-24 Aralık 2011 tarihleri arasında “Arklar 2011” isimli solo sergisiyle Dilara Akay’a evsahipliği yapıyor.
 
   
 
 
     

Akay’ın yeni sergisi üçboyutlu çalışmalarının yanı sıra ayna ve cam kullanarak katmanlardırdığı dijital çizimlerinden oluşuyor.

Ayna sayesinde izleyicilere izlenim ve yorumları için interaktif ve yaratıcı bir iletişim zemini yaratıldığını vurgulayan Akay, “yine mimari formlardan yola çıkarak yaptığım bu çalışmalarda özellikle aynalar kullanarak “dış’ın iç’e – iç’in dış’a bakışı”nı sorgulamak istiyorum. Gunumuzde sunulan eseri gormek degil esere bakmak gerekiyor. Izleyicinin bakmak ile alakali sorumlulugu var. Karsisindaki calismaya ise nasil bakmasi gerektigini bilme gerekliligi.. Izlerken neler oluyor ve benim bu konu ile alakali sorumlulugum nedir.. Katmanlar arasından kendimizi görebiliyor muyuz? Kendimizi daha iyi tanımak, günümüz dünyasını kendimiz üzerinden anlamlandırabilmek ve değişim/gelişim olanağını araştırmak için kendimize sorular sorabiliyor muyuz?” diyor.

Serginin bir parçası olan enstelasyonda ise Marcel Duchamp'in Large Glass isine gonderme var. Orada cam uzerinde, mekan ile iliski icinde olan calisma burada 3 boyutlu olarak mekan ile iliskide.. Orada soyulup kiyafetleri asilan gelin, burada kendi ciplakligimiz icin katmanlarin camasirlik gibi asilmasi.. Kendimizi en kirilgan halimizle tanismaya davet ediyor…Bir digger enstelasyonda da yine varolus ile alakali form arayisları var.. Yine ilham kaynagi mimari..

Arklar 2011 sergisi; 22 Kasım-24 Aralık 2011 tarihleri arasında Salı günleri hariç her gün saat 11:00 – 19:00 saatleri arasında gezilebilir.


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>