>

POPÜLER MEKANLAR

Çeşme’de şarap keyfi

Şarap severlere yeni ve doğal tatlar sunan Çeşme Bağları’nda üretilen şaraplar denemeye değer…
 
   
 
 
     
Göz alabildiğine teraslanmış bağlarıyla, mahzenleri, şarap ve zeytinyağı fabrikalarıyla Türkiye’de çok önemli bir bağcılık yatırımını başlatan Çeşme Bağları; Çeşme’nin Ovacık Köyü’nde yaklaşık 1.000 dönüm üzerine kurulu. Dünya standartlarında kaliteli şarap üretmeyi hedefleyen Çeşme Bağları’nda yılda en fazla iki milyon litre kırmızı ve beyaz şarap elde edilecek.

Bağlarda Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc, Merlot ve Riesling gibi asma türleri, sulanmayan kireçli topraklarda rüzgarın nemi ile beslenerek yetiştiriliyor. Çeşme Bağları Fransa ve Kaliforniya’da yaygın bağ turlarının benzerleri ile bahar aylarından itibaren şarap severleri ağırlayacak. Böylelikle şarabın üzümden şişeleninceye kadar olan serüveni bizzat yerinde görülebilecek. Çeşme Bağları’nda yetişen üzümler, asla sulanmadan yalnızca yağmur ve Ege rüzgarının getirdiği nem ile besleniyor. Çeşme Bağları’nda üzüm koparıldıktan bir kaç dakika sonra herhangi bir kimyasal işlem görmeden üretime alınabiliyor. Bu da üzümün doğal ve organik yapısında hiçbir bozulma olmamasını sağlıyor.

Doğal ve eşsiz bir floraya sahip Çeşme Bağları, 26 metre yüksekliğindeki kulesi, heykelleri, seyir terasları, muhteşem deniz ve bağ manzaralı kafe, bar, restoranı, şarap mahzenleri ve kavı ile görülmeye değer güzellikte şarap severleri bekliyor…

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>