>

KÜLTÜR-SANAT

Dünya Sanatı Beyoğlu Sokaklarında

Burhan Öçal’ın muhteşem performansı...
 
   
 
 
     

6. Kültürlerarası Sanat Diyalogları Festivali, Beyoğlu Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi önünde, Oylum Talu’nun eğlenceli sunumları ve Burhan Öçal’ın muhteşem performansıyla Festival’in açılışı gerçekleşti.

Banu Noyan Organizasyonuyla gerçekleşen festival, öğle saatlerinden itibaren Tramvay da ve festival sokağı önünde yapılan özel Showlarla Beyoğlu ziyaretçilerine unutulmaz renkli dakikalar yaşattı.

13 ülkeden katılan sanatçıların da açılışta bulunduğu gece de Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan yaptığı açılış konuşması ardından tüm ülke sanatçılarına katılım sertifikalarını dağıttı. Burhan Öçal’ı da sahneye davet eden Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ve Oylum Talu, Beyoğlu’nun simgesi haline gelen Galata Kulesi’ni ünlü müzisyene hediye etti.

Oylum Talu “Sayın Başkanım herkes Beyoğlu’nun, Türkiye’nin Kültür ve Sanat Merkezi olarak adlandırıyor ancak ben Türkiye’nin değil Dünya’nın Kültür ve Sanat Merkezi olduğunu düşünüyorum” bunu da gazetecilik kimliğimle sizinle paylaşıyorum dedi.

13 Haziran’a kadar devam edecek olan festival, her gün 18:00 – 22:00 saatleri arasında ülkelerin hazırladıkları özel Showlarla Beyoğlu’nun ziyaretçilerine unutulmaz an’lar yaşatacaklar.


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>