>

KÜLTÜR-SANAT

Dünyanın en iyi kısa filmleri...

Cannes Film Festivali 2005 en iyi kısa filmi 6. İzmir Uluslararası Kısa Film Festivalinde...
 
   
 
 
     
18 – 27 Kasım 2005 tarihleri arasında düzenlenecek olan 6. Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali bu yıl CANNES Film Festivali’nin en iyi KISA’larını konuk ediyor.
Festival bu yıl CANNES Film festivalinin 1995 – 2005 yılları arasındaki en iyi kısa filmlerini İzmir’de sinema severlerin beğenisine sunuyor.

Program kapsamında, 2005 yılı CANNES Film Festivali Kısa Film bölümünde birincilik ödülünü alan Ukraynalı Igor STREMBITSKYY’nin yönetmenliğini yaptığı PODOROZHNI (WAYFARERS) Festivalin konuğu oluyor.
Ayrıca program kapsamında, animasyonun iki ustasi Jan SVANKMAJER ve Phil MULLOY filmleriyle festivalde.


Kültür ve Turizm Bakanlığı katkılarıyla gerçekleştirilecek olan festivalin sponsorları arasında; Alfa Romeo ve Alfa Romeo Bayisi Birmot, DİMES, Sony VAIO Türkiye Distribütörü Özel Bilgi İşlem A.Ş., Egebilgi Yazılım, Barrisol - Simge Yapı, MNG Kargo, Film + ve DVD+, Chip, Diva, İzmir Life, Nokta, Sinema, Turizm Aktuel Dergileri ile Vogel Burda Medya Yayımcılık, Hürriyet ve Yeni Asır gazeteleri, Benimsinemalarım.com, Cosmoturk.com, Kurumsalhaberler.com haber siteleri ile CINE5, Show Radyo ve Radyo 5 bulunuyor.

Bu yıl 50 ülke hedefine ulaşmayı amaçlayan Festivale ABD, Almanya, Arjantin, Avusturalya, Bangladeş, Belçika, Bosna Hersek, Brezilya, Danimarka, Estonya, Fas, Finlandiya, Fransa, Güney Afrika, Hindistan, Hollanda, İngiltere, İran, İrlanda, İspanya, İsrail, İsvaç, İsviçre, İtalya, İzlanda, Japonya, Kanada, Kolombiya, Kore, Kosova, Letonya, Meksika, Mısır, Portekiz, Rusya, Sırbistan Karadağ, Singapur, Ukrayna ve Türkiye olmak üzere çeşitli ülkelerden başvurular devam ediyor.Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>