>

KÜLTÜR-SANAT

Egoist, beklenen konseri ile Hayal Kahvesi’nde…

Rock Grubu Egoist uzun bir moladan sonra Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde dinleyicileri ile buluşuyor.
 
   
 
 
     
23 Haziran Pazartesi günü saat 22:00’da sahne alacak olan Egoist’in hayranlarına bir de sürprizi var! Geçtiğimiz haftalarda gruba katılan rock müziğin efsane bas gitarcısı Ahmet Güvenç de Hayal Kahvesi konserinde Egoist ile birlikte sahneye çıkacak. Yıllardır Kurtalan Ekspres’te müzik yapan Güvenç’in yeni grubuyla sergileyeceği performans merakla bekleniyor.

Egoist’in solisti Meltem Taşkıran, basın açıklamasında yeni çıkan Egoist On adlı 3. albümlerini anımsatarak, uzun bir aradan sonra rock severlerle buluşacak olmalarının kendilerini heyecanlandırdığını söyledi. Sanatçı, Hayal Kahvesi konserinde yeni şarkılarının yanı sıra diğer albümlerinden sevilen parçalarını da seslendireceklerini ifade etti. Rock müziğin güçlü sesi Meltem Taşkıran, aynı zamanda Müjdat Gezen Sanat Merkezi ve Modern Müzik Akademisi’nde vokal bölümlerinin başkanlığını sürdürüyor. Türkiye’nin ilk kadın müzikal yazarı ünvanını taşıyan genç solistin Savaşma Seviş adlı eseri haziran ayı başında gala gösterimini yapmıştı.


Gruba yeni katılan Ahmet Güvenç de gelecek adına oldukça heyecanlı. Meltem ve Eser Taşkıran’ı uzun yıllardan beri tanıyan Güvenç’in, ekiple geçmişten gelen sıkı bir ilişkileri var. Eser Taşkıran’ın her yeni bestesinde karşılıklı görüş alışverişi yaptıklarını söyleyen Güvenç, bu birlikteliğin şimdi albüm ve konserlerde de somuta indirgeneceğini belirtiyor.

Egoist şu müzisyenlerden oluşuyor: Solist Meltem Taşkıran, piyano ve tuşlu çalgılar Eser Taşkıran, elektrik gitar Arif Deniz Toker, bas gitar Ahmet Güvenç, davul Turgay Gülaydın

Egoist Beyoğlu Hayal Kahvesi Konseri

Tarih: 23 Haziran 2008, Pazartesi
Saat: 22:00
Adres: Büyük Parmak Kapı Sk. Afrika Han No:A-B Beyoğlu / İstanbul

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>