>

SAĞLIKLI YAŞAM

Ayaklarınızı İhmal Etmeyin

Ayaklarınızın göz önünde olmadığını düşünüp bakımını ihmal etmeyin. İşte çok özel ayak maske tarifleri...
 
   
 
 
     

İlk olarak ayaklarınızdaki ojeleri çıkartın. Bunu yaparken eğer ayaklarınızda koyu renk bir oje varsa, asetonu pamuğun üzerine dökün ve 20 saniye kadar tırnağınızın üzerinde beklettikten sonra silin. Bir leğenin içini ılık suyla doldurun ve içine bir miktar sabun ilave edin. Ayaklarınızı bu suyun içine koyun ve içinde yaklaşık 15 dakika kadar bekletin. Sonra ayaklarınızı çıkartın ve bir havlu yardımıyla iyice kurutun. Ayaklarınızın altındaki ölü deriden kurtulmak için ponza taşının yardımına başvurabilirsiniz. Ayaklarınızı iyice ovduktan sonra ölü deriden kurtulmak için tekrar suya batırırı, tekrar çıkartıp havlu yardımıyla iyice kurulayın. Sonra size uygun olan maskeleri hazırlayın...

AYAK MASKELERİ

KURU AYAKLAR


1 çay kaşığı vazelini, bir adet limonun suyuyla karıştırın. Daha sonra bu karışımı ayağınızın kurumuş bölgelerine sürün. Cildinizin bu karışımı emmesini bekleyin ve bu maskeyi her gün uygulayın.

6-8 adet çileği ezin ve içine 2 çay kaşığı zeytinyağı, 1 çay kaşığı kaya tuzu atın katın. Bu karışımı ayaklarınıza masaj yaparak sürün. 10-15 dakika kadar ayağınızda beklettikten sonra soğuk suyla ayaklarınızı yıkayın.

ŞİŞEN AYAKLAR

Bir litre suya iki avuç papatya ve 1 adet limon suyunu atın. Bu karışımı kaynattıktan sonra soğumasını bekleyin. Şişen ayaklarınıza sürdüğünüzde rahatladığınızı fark edeceksiniz.

AĞRIYAN AYAKLAR

5 yemek kaşığı susam yağı ile 4 damla karanfil yağını karıştırın. Ayaklarınıza masaj yaparak sürün ve bu karışımı şişenin içinde saklayarak diğer günlerde de düzenli olarak kullanın.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>