>

KÜLTÜR-SANAT

Elazığ Çayda Çıra Film Festivali Tanıtım Toplantısı Yapıldı

Elazığ Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Serdar KARA bu yıl ki fesvtivalin 10. Yıl olması nedeniyle “10 ilçe, 10 köy” etkinlikleri kapsamında düzenleneceğini söyledi.
 
   
 
 
     

2-16 Mayıs 2017 tarihleri arasında bu yıl 10.’cusu düzenlenecek olan Çayda Çıra Film Festivalinin bir otelin konferans salonunda gerçekleştirilen tanıtım toplantısına Pertek Belediye Başkanı Recai VURAL, Akçakiraz Belediye Başkanı Sabahattin KAYA ve dernek üyeleri katıldı. Tanıtım toplantısında konuşan Elazığ Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Serdar KARA dernek olarak bugüne kadar yapmış oldukları çalışmalar ve bu yıl ki festival hakkında bilgiler verdi.

10. Yıl olması nedeniyle 10 ilçe ve 10 köyde etkinlik düzenleyeceğini söyleyen KARA “ Bu yıl 10. Yılımıza özel olarak 10 kişiye çeşitli ödüller vereceğiz.

1974 yılında Palu ilçemizde çekimleri yapılan “Bedrana” filminde başrol oynayan Perihan SAVAŞ’a kadın sanatçı onur ödülünü, erkek sanatçılarda ise Engin ÇAĞLAR’a takdim edeceğiz” dedi. KARA, bugüne kadar 135 bin kişiden fazla kişiye ücretsiz sinema gösterimi yaptıklarını belirterek “ Bu yıl yine amacımız hayatında hiç sinemaya gitmemiş vatandaşlarımızı sinemayla buluşturmak istiyoruz” diye konuştu.

KARA, bu yıl Bosna hersek, Gürcistan, Yunanistan, İran, Hindistan ve Kazakistan sinemasından filmleri de festival kapsamında sinema severler ile buluşturacaklarını dile getirdi.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>