>

KÜLTÜR-SANAT

Enver Aysever ‘Aykırı Kumpanya’ ile Dün Gece İstanbul’da Unutulmaz Bir Gece Yaşattı!

Gösterinin Ruhu Adında Saklı: Aykırı Kumpanya!
 
   
 
 
     

Yakın geçmişimizi şekillendiren sosyal ve siyasal olayları şiirle, edebiyatla, müzikle ve kayda geçmiş görüntülerle canlı bir belgesel tadında sahneye taşıyan Enver Aysever, dün gece İstanbul seyircisini bir zaman tünelinden geçirerek bellek tazeledi; anlatısına kişisel tarihinden hatıraları da ekleyen Aysever, Zorlu Center sahnesini bir duygudan başka bir duyguya sürükledi. En önemlisi de zihinlere ve yüreklere dokundu.

GÖSTERİNİN RUHU ADINDA SAKLI: AYKIRI KUMPANYA!

Tarz açısından bir ilk olan Aykırı Kumpanya’da, önemli birçok şair, yazar, siyasetçi ve müzisyenden bahseden Enver Aysever, Sibel Alaş’ın seslendirdiği eşsiz şarkılarla birlikte, Türkiye tarihinde yer etmiş sanat ve siyasi olayları da usta bir dille anlatarak seyirciyi hem ağlattı hem de kahkahalara sürükledi.

Aykırı Kumpanya kimi zaman bir Ahmet Kaya şarkısıyla ağlıyor, kimi zaman Rıfat Ilgaz'ın Hababam Sınıfı'yla kahkahalar atıyor, kimi zaman Sabahattin Ali'nin Melankoli'siyle hüzünleniyor. Aykırı Kumpanya seyirci için şarkılı, şiirli, sazlı, sözlü bambaşka bir dünya kuruyor.

Geceye, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, Mustafa Altıoklar, Metin Uca, Altan Öymen, Arzum Onan, Suzan Kardeş, Ebru Yaşar, Songül Öden, Yavuz Seçkin ve Özge Uzun gibi iş, sanat ve siyaset dünyasının önemli isimleri katılım gösterdi.

Enver Aysever’in anlatımları, esprileri ve Sibel Alaş’ın seslendirdiği unutulmaz şarkılarla duygu seli yaşatan Aykırı Kumpanya’da, sözleri Enver Aysever’e besteleri Sibel Alaş’a ait ‘Ahlaksız Soytarı’, ‘Yasaklar Yasaklansın’, ‘Kızlı Erkekli’ ve ‘Aykırı Kumpanya’ şarkıları da büyük coşku ile söylendi.Enver Aysever’le Aykırı Kumpanya Türkiye’yi dolaşmaya devam ediyor!

08 Aralık MEB Şura Salonu - Ankara
13 Aralık AKM Yunus Emre Salonu - İzmir
15 Aralık Kocaeli Sabancı Kültür Merkezi - İzmit
20 Aralık Antakya Meclis Kültür Merkezi - Hatay
22 Aralık Şehir Tiyatrosu Onat Kutlar Sahnesi - Gaziantep
10 Ocak Büyükçekmece AKM - İstanbul


Yazan ve Yöneten: Enver Aysever / Anlatan: Enver Aysever
Solist: Sibel Alaş / Düzenlemeler: Sibel Alaş ve Aykırı Kumpanya Orkestrası


Biletler Biletix’de…

www.twitter.com/aykirikumpanya
www.facebook.com/aykirikumpanya 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>