>

KÜLTÜR-SANAT

Erol Evgin’den Zorlu Psm’de 29 Ekim İçin Anlamlı Konser

Zorlu Performans Sanatları Merkezi, Cumhuriyet Bayramı’nda Türk pop müziğinin duayenlerinden Erol Evgin ile anlamlı bir konsere imza attı.
 
   
 
 
     

Erol Evgin, “Mustafa Kemal’i Gördüm Düşümde” temalı konserinde; unutulmaz şarkılarının yanı sıra Kurtuluş Savaşı’ndan günümüze uzanan döneme müzikal bir yorum getirdi. Zorlu PSM, konserin bilet satışından elde edilen tüm geliri Türk Silahlı Kuvvetleri Mehmetçik Vakfı’na bağışladı.

Erol Evgin, 2005 yılından buyana sahnelediği Kurtuluş Savaşı’mızı anlatan “Mustafa Kemal’i Gördüm Düşümde” temalı konserini Cumhuriyet’in 92’inci yıl dönümünde Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde özel orkestrası eşliğinde gerçekleştirdi. Zorlu Performans Sanatları Merkezi, konserden elde edilen gelirin tamamını Türk Silahlı Kuvvetleri Mehmetçik Vakfı’na bağışladı.

Erol Evgin, adını Fazıl Hüsnü Dağlarca’nın “Üç Şehitler Destanı” ndan alan “Mustafa Kemal’i Gördüm Düşümde” konserinde; Kurtuluş Savaşı’ndan günümüze uzanan dönemi şarkılar, türküler ve anekdotlar eşliğinde anlatırken müzikseverlere unutulmaz bir Cumhuriyet Bayramı yaşattı. Konser boyunca Osmanlı’nın son döneminden, Kurtuluş Savaşı’na; Cumhuriyet’in ilanından, günümüze kadar gelişen olaylar hazırlanan özel görsellerle barkovizyona yansıtıldı.

Evgin sahneye 50 kişilik çocuk korosu ile çıktı

Aralıksız 120 dakika süren konseri boyunca Zorlu PSM’nin 2 bin kişilik salonunu dolduran müzikseverlere sevilen şarkılarından, türkülere ve marşlara kadar zengin bir repertuar sunan Erol Evgin, konserinin açılışını 50 kişilik Büyükçekmece Çocuk Korosu ile birlikte yaptı.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>