>

KÜLTÜR-SANAT

Ezel Akay’ın Yeni Filmi ‘9 Kere Leyla’ 20 Mart’ta Vizyonda

Ezel Akay yeni filmi “9 Kere Leyla”da Demet Akbağ, Haluk Bilginer, Elçin Sangu, Fırat Tanış ve Alican Yücesoy’dan oluşan kadrosuyla müthiş bir hikâyeyi beyazperdeye taşıyor.
 
   
 
 
     

“Neredesin Firuze”, “Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü?”, “7 Kocalı Hürmüz” filmlerinin efsane yönetmeni EZEL AKAY, “Neredesin Firuze”de de birlikte çalıştığı Haluk Bilginer ve Demet Akbağ ile tekrardan bir araya gelerek 11 sene sonra beyazperdeye dönüyor.

Son dönemde ULUSLARARASI EMMY EN İYİ ERKEK ödülü ile gündemde olan Haluk Bilginer, Demet Akbağ ile en son ALTIN PALMİYE sahibi “Kış Uykusu”nda biraraya gelmişti.

Kült filmlerin yönetmeni Ezel Akay’ın imzasını taşıyan komedi filmi “9 Kere Leyla” 2020’nin merakla beklenen yerli yapımları arasında şimdiden yerini aldı . “9 Kere Leyla” için Eşi ve sevgilisi arasında kalan bir erkeğin yaşlanma korkusu ve hayatta kalma hırsı yüzünden iki olağanüstü kadınla yaşadığı sürprizlerle dolu eğlenceli hikayesini anlatıyor.

“9 Kere Leyla”zengin iş adamı Adem’in (Haluk Bilginer) genç sevgilisi Nergis (Elçin Sangu) uğruna eşi Leyla’dan (Demet Akbağ) ayrılmaya çalışmasının eğlenceli hikayesini anlatıyor. Beklenmedik komik sürprizlerle dolu bu yolculukta Adem, istemeden de olsa sadece iyi bir şeye sebep oluyor: “Kadınların yeni bir dünya kurmasına”

Yönetmen: Ezel Akay
Senaryo: Adnan Yıldırım, Özlem Lale, Uğur Saatçi, Ezel Akay
Oyuncular: Demet Akbağ, Haluk Bilginer, Elçin Sangu, Fırat Tanış, Alican Yücesoy, Hakan Eke, Emre Kıvılcım, İhsan Ceylan, Bertan Çelikkol, Kerime Obenik, Bimen Zartar, Reşit Berker Enhoş, Hasan Eflatun Akay, Arda Cartı
Yapım: Contact Film Works
Görüntü Yönetmeni: Hayk Kirakosyan
Kurgu: Ömer Özyılmazel
Müzik: Ender Akay


https://www.youtube.com/watch?v=fd4GVdHsbM8


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>