>

KÜLTÜR-SANAT

“Fanatik” Oyunu Tiyatroyu Bir Kez Daha Sevdiriyor!

Ekranların ve sahnelerin başarılı oyuncuları Salih Bademci, Neslihan Arslan ve Nurhan Özenen, birlikte rol aldıkları “Fanatik” oyunundaki eğlenceli performanslarıyla göz dolduruyorlar.
 
   
 
 
     

Kahkahanın eksik olmadığı oyunun yönetmenliğini, ödüllü oyunların deneyimli yönetmeni Çağrı Şensoy üstleniyor. Siyah Beyaz ve Renkli’nin yeni oyunu “Fanatik”, 8 Şubat Cumartesi akşamı saat 20.30’da Kenter Tiyatrosu’nda!

Aileden, çevreden ve toplumdan üzerimize atılan kimliklerimizi ve çocuklarımızı nasıl şekillendirdiğimizi taraftarlık üzerinden mizahi bir dille sorgulayan “Fanatik”, senarist ve yönetmen Michael Önder’in kaleme aldığı ilk tiyatro oyunu.

Yaşamımızda kendimizi tanımladığımız, uğruna mücadele ettiğimiz kimliklerimizin çoğu ailemizden, çevremizden ve toplumdan, daha karar veremeyeceğimiz bir yaşta, kafamıza bir örs gibi bırakılır. “Fanatik” oyunu, küçük çocukları için en iyisini yapmaya çalışırken kendilerini birbirlerine karşı çatışma içinde bulan bir ailenin komedisidir. Herkes çocuğu kendi istediği yöne yeterince çekerse ya çocuk istedikleri gibi biri olacak ya da çocuğun kolu ellerinde kalacaktır.

Tanju ve Eda, 5 yaşındaki oğulları Atlas’a o gün cenazesi olan dedesinin nereye gittiğini akılcı bir şekilde açıklamanın yolunu aramaktadırlar. Kolay yola kaçmayıp, gerçekleri anlatmayı ve onun kendi çıkarımlarını yapmasını isterler ancak bu o kadar da kolay değildir. Tanju’nun annesi de öbür dünyayı kendi inancına göre anlatmak istemektedir. Tanju oğlunu karşısına aldığında ise duyup duyacağı en acı haberi alır: Dedesi ölmeden önce Atlas’ı gizlice Galatasaraylı yapmıştır. Fanatik Fenerli olan Tanju oğlunu bu illetten kurtarmak için her şeyi göze alır çünkü onun gözünde Galatasaraylıların öbür dünyada gittikleri tek bir yer vardır...

Dekor tasarımını Cihan Aşar, ışık tasarımını Emir Uğurçağ’ın yaptığı, kostümlerini Naz Özturna’nın hazırladığı “Fanatik”in şarkılarını ise kontrtenor Nuri Harun Ateş seslendiriyor.

Siyah Beyaz ve Renkli tarafından sahneye konan “Fanatik”, 8 Şubat 2020 Cumartesi akşamı saat 20.30’da Kenter Tiyatrosu’nda sahnelenecek. Oyunun biletleri, Biletix’ten ve salonun gişesinden temin edilebilir.


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>