>

AŞK - CİNSELLİK

Cinselliğin 3 dönemi

Kadınlar, yaşamları gibi cinselliği de üç farklı dönemde yaşıyor. İşte o özel dönemler…
 
   
 
 
     
Kadınların seks yaşamı; genç kızlık, orta yaş, 50 yaş ve üstü dönemlerinden oluşuyor. Her dönemin kendine özgü güzellikleri var. Kadınlar, yaşamları gibi cinselliği de üç farklı dönemde yaşıyor: özgür cinselliğin yaşandığı genç kızlık, seksin altın çağı orta yaş ve seksin sanat gibi yaşandığı 50 yaş...

Uzmanlar, kadınların seks hayatının üç mevsimi olduğunu belirledi. Prof. Dr. Nevzat Tarhan, kadının cinselliği, hayatının üç farklı döneminde üç farklı biçimde yaşadığını belirterek, 'Bu tıpkı mevsimler gibidir. Geçip giden yıllar. Tarhan, kadının 3 mevsimi ile ilgili şu bilgileri verdi: Cinsel özgürlük arayışı: Korkular, utançlar ve hayalkırıklıkları ergenlikle başlayıp, 30'lara kadar sürüyor. Bu dönem kadının cinsel kimliğinin oluşma evresi. Ruhunu bedeniyle barıştırmaya çabalayan kadın, fırtınalı ve Mantıktan çok duyguların ön planda olduğu bu yaşlarda cinsel özgürlük konusunda aşırı eğilimler gözlenebiliyor.

Sekste altın çağ

Kadınların altın çağı: 30-50 yaş arasında kadın cinsellikte altın çağa ulaşıyor. Bu dönemde kadın duygu ve mantığını aynı oranda kullanabiliyor. Bu yaşlarda erotizmi hiçbir sıkıntı duymadan yaşıyor. Yüzde 80'i zihinsel beceri gerektiren orgazma ulaşması da daha kolay oluyor. Vücudunu tamamen keşfettiği için ne istediğini biliyor. Okşamalar, öpmeler, masajlar, oral seks ve hatta ayrı ayrı orgazmlar yaşıyor.

50'den sonra

Seksin sanat yılları: 50'li yaşlardan sonra sağlık sorunları ve menopozla birlikte sıkıntılı bir dönem başlıyor. Kadın, kadınlığını kaybetmiş gibi hissedebiliyor. Bu dönemde daha çok hayata dair diğer paylaşımlar ön plana çıkıyor. Sevgi, zaman, güven gibi... Vücudun doğasına uygun davranmak gerekiyor. Cinsellik şekil değiştiriyor. Yüceltilerek bir sanat halini alıyor. Bu yaşlar, cinselliğin yoğun bir duygusallıkla ve sonsuz bir güvenle yaşandığı mükemmel yıllar olarak tanımlanıyor.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>