>

KÜLTÜR-SANAT

Fatih Koyunoğlu ve Eşi Tiyatro Hayali`yi Kurdu

Tiyatro Hayali`ne kavuştular ilk oyun: `Aşk Hikayen Düşmüş`…
 
   
 
 
     

Ceplerinizi kontrol edin!Çünkü aşk hikayeniz bir yerlerde düşmüş olabilir.

Ödüllü yazar Ahmet Sami Özbudak’ın yazdığı ve ödüllü yönetmen Emrah Eren’in yönettiği Tiyatro Hayali’nin ilk hayali “Aşk Hikayen Düşmüş” oyunu, hiç kavuşmamış iki aşığın uzaktan uzağa oynadığı oyunlara tanıklık etmemizi sağlıyor. Bu sonu gelmeyen neşeli masalı izlerken siz de cebinizde unuttuğunuz aşkı hatırlayacaksınız.Kim bilir düşlediğiniz aşk hikayeniz bir yerlerde düşmüş olabilir?

Ahmet Sami Özbudak’ın yazdığı Emrah Eren’in yönettiği “Aşk Hikayen Düşmüş” birbirlerinin ruh eşi olan iki aşığın uzaktan uzağa oynadığı oyunların anlatıldığı bir aşk masalı…Oyun parmak boyunda insanlar, kanatlı müzisyenler, hayaletler ve ışıklı yollar ile aşıkların birlikte çocuk olduğu, zaman zaman birlikte delirdiği bir bahçeyi gösteriyor bize.

Yazar Ahmet Sami Özbudak’ın dünyasındaki kahramanlarımız “kadın” ve “erkek” birbirlerine aşıktır ama henüz karşılaşmamışlardır. Bir anlamda birbirlerinin büyük aşkıdır, hatta onlar birbirlerinin ruh eşidir. Evren onları bir araya getirirse muhteşem bir aşk masalı armağan edilecektir Dünya’ya. Peki tam tersi olursa, onlar için hikaye daha zorsa, birbirlerinden çok uzaklara düşmüş ve hatta karşılaşmaları imkansızsa. Yine de aşk devam eder mi? Arada koca bir okyanus ya da yıllar olsa yine de aşk kalır mı bünyede? İki ruh eşi ayrı hayatlar içinde de sürdürebilir mi hikayeyi? İşte bu sorulara cevaplar aradığımız hikayenin oyuncuları Ayça Koyunoğlu ve Fatih Koyunoğlu’nun yönetmen Emrah Eren ile birlikte kurduğu Tiyatro Hayali’nin ilk oyunu olacak “Aşk Hikayen Düşmüş”

Ahmet Sami Özbudak’ınyazdığı Emrah Eren’in yönettiği Ayça ve Fatih Koyunoğlu’nun oynadığı Tiyatro Hayali’ninilk oyunu “Aşk Hikayen Düşmüş”’ün dekor ve kostüm tasarımını Merve Yörük üstleniyor. Müzikleri Deniz Bayrak’ın hazırladığı oyunun ışık tasarımı Uğur Aksu’ya ait. Yönetmen yardımcısı Ahmet Balta ve sahne amiri Yasemin İşcan reji asistanı Delal Yıldırım’ın görev aldığı “Aşk Hikayen Düşmüş” oyunu prömiyeri 10 Aralık Cumartesi 20:30’da Baba Sahne’de. “Aşk Hikayen Düşmüş” 11-12 ve 24 Aralık’ta tekrar Baba Sahne’de oynayacak.

Tiyatro Hayali Aralık Ayı Programı:

10 Aralık Cumartesi 20:30 – Baba Sahne
11 Aralık Pazar 16:00 – Baba Sahne
11 Aralık Pazar 20:30 – Baba Sahne
12 Aralık Pazartesi 20:30 – Baba Sahne
24 Aralık Salı 20:30 – Baba Sahne


https://tiyatrohayali.com/

OYUN KÜNYESİ

Rana ve Selçuk Alagöz’e, saygıyla…

Yazan: Ahmet Sami Özbudak
Yöneten: Emrah Eren
Oyuncular: Ayça Koyunoğlu - Fatih Koyunoğlu
Dekor ve Kostüm Tasarım: Merve Yörük
Işık Tasarım: Uğur Aksu
Müzik: Deniz Bayrak
Hareket Düzeni: Utku Demirkaya
Şarkı Sözleri: Faruk Üstün - Bahar Uyandıran - Deniz Bayrak
Afiş Tasarım: Ethem Onur Bilgiç
Oyun Fotoğrafları: Emre Mollaoğlu
Yönetmen Yardımcısı: Ahmet Balta
Reji Asistanı: Delal Yıldırım
Sahne Amiri: Yasemin İşcan
Dekor Realizasyon: Metin Gümüşoğlu (Kibele Dekor)
Teknik Masa: Delal Yıldırım
Sosyal Medya ve İletişim: Emirhan Savaş - Yasemin İşcan

Teşekkürler;
Baba Sahne, Şevket Çoruh, Günay Karacaoğlu, Nilgün Kurt, Turgay Kantürk, Melih Karakurt, Bersis Yılmaz, dükkan, Boa Sahne, İrfan Bostancı, Murat Uğurlu, Serhat Narin, Derya Yıldırım, Cafer İşleyen


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>