>

AŞK - CİNSELLİK

Ayrı Yataklar Seksi Öldürür Mü?

Uyku sırasında çiftlerin birbirine teması önemli mi?
 
   
 
 
     

Ayrı yataklar ilişkiyi soğutur. Seks yalnızca birleşme değildir, dokunmak, sarılarak uyumak da sekstir. İnsanların adaptasyon yeteneği vardır, sağlıklı cinsel hayat için birlikte uyumaya alışsınlar.

Cinsellik açısından ayrı yatakta yatmak ilişkiyi soğutabilir. Ten uyumu varsa, o çiftler zaten ayrı yatmak istemez. Birlikte uyumak duygusallık için önemlidir. İçinde duygusallık olmayan seks zaten mastürbasyondur.

Seks boşalma ya da orgazmla bitmez. En az 24 saatlik bir olay; bunun öncesi var, hazırlık dönemi var, cinsel birleşme onun küçük bir parçası. Psikoloji açısından ayrı yatmak cinsel etkileşimi bozabilir.

UYKU SIRASINDA ÇİFTLERİN BİRBİRİNE TEMASI ÖNEMLİ Mİ?

Bu tamamen bir tercih ve kişilik meselesi. Bazı kişiler uyurken kimsenin kendine dokunmasını istemez. Dokunduğunuz anda uykusu bölünür ve bütün hayatını etkileyecek uyku bozukluğu başlar. Ama bazıları da sarılmaktan hoşlanır, öyle rahat uyur.

İnsanın adaptasyon yeteneği vardır. Birlikte uyumaya alışabilir, kendini adapte edebilir. Ben birlikte uyuyamıyorum, diye kestirip atmak yerine birlikte uyumanın, birbirine sarılmanın güzelliğine alışmalı.

SEKSTEN SONRA YATAKLARI AYIRMAK;

Bu bir tercih, rahat edeceklerini düşünüyorlarsa neden olmasın. Geniş yatağı tercih edebilirler, ayrı yastık ve yorgan kullanabilirler yine de birbirlerinden rahatsız oluyorlarsa ayrı yatak, hatta ayrı odayı bile deneyebilirler.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>