>

KÜLTÜR-SANAT

Fikrini Anlat! / Pitch!

Altın Portakal’dan yeni bir kısa film yarışması...
 
   
 
 
     

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Kültür Sanat Vakfı (AKSAV) işbirliğiyle düzenlenen 48. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali sinema sektörüne yeni isimler kazandırmaya devam ediyor.

48. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali ve uluslararası kısa film kanalı Shorts TV, yeni projeleri olan kısa filmcileri sektörün profesyonelleri ve sponsorlarla buluşturacak bir yarışma düzenliyor.

Kısa film denince akla Shorts TV gelir

‘Fikrini Anlat! / Pitch!’ adlı yarışmada, katılımcıların iki dakika içinde anlatacakları kısa film fikirleri yarışacak.

Amerika Birleşik Devletleri, Fransa ve Türkiye’de yayın yapan uluslararası bir kısa film kanalı olan Shorts International, Akademi Ödülleri’ne ( Oscar Ödülleri ) aday olan kısa filmler dahil, her yıl binlerce kısa film gösterimi yapıyor.

Shorts TV’nin Antalya’da gerçekleştireceği ‘Fikrini Anlat! / Pitch’ adlı yarışma 48. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali (8-14 Ekim 2011) ile aynı tarihlerde gerçekleşecek. Katılımcıların ShortsHD kamerası önünde iki dakika süresince anlatacakları kısa film projeleri, jüri tarafından değerlendirildikten sonra ShortsHD kanalında gösterim şansı bulacak.

Yarışmaya başvuru nasıl yapılacak?

‘Fikrini Anlat! / Pitch”’ adlı yarışmaya katılmak isteyenler için başvuru koşulları;
• Daha önce en az bir kısa film çekmiş olmak.
• Kısa film fikrinin telif ve tüm yayın haklarına sahip olmak.
• Daha önceki çalışmaların DVD formatında ( sıkıştırılmamış, yüksek çözünürlüklü ) kırk beş saniyeyi geçmeyen bir kolajını çekim günü yanında getirmek.
• Kısa film fikrinin yüz kelimeyi geçmeyen bir özetini ve İngilizce çevirisini çekim günü yanında bulundurmak.
• Kısa film fikrini kamera önünde iki dakika içerisinde anlatabilmek.

Yarışmaya katılmak isteyenlerin; ön başvuru için isimlerinin tam halini, kısa özgeçmişlerini ve iletişim bilgilerini içeren bir e-postayı pitch@shorts.tv ve fikrinianlat@aksav.org.tr adreslerine göndermeleri gerekmekte. Ön başvuruyu yapanlarla çekim günü ve saati için irtibata geçilecek. 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>