>

KÜLTÜR-SANAT

Halkın Portakalı başlıyor!

4. Halkın portakalı film atölyesi’ne başvurular başlıyor...
 
   
 
 
     

Antalya Büyükşehir Belediyesi & Antalya Kültür Sanat Vakfı tarafından gerçekleştirilecek 49. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali kapsamında düzenlenecek 4. Halkın Portakalı Film Atölyesi’ne başvurular başladı.

Bu yılın Halkın Portakalı’na son başvuru tarihi 25 Temmuz 2012 Çarşamba olarak belirlenirken, eğitimler 30 Temmuz 2012 Pazartesi günü başlayacak. Proje kapsamında, çalışma gruplarına, konusunda deneyimli ve uzman eğitimciler tarafından “senaryo”, “kurgu”, “ses ve görüntü”, “film yapımı”, “sinematografik anlatım” dallarında eğitim verilecek.

27 Ağustos’ta çekimleri başlayacak filmler, festival kapsamında izleyici ile buluşurken, jüri değerlendirmesi sonunda birinci gelen filme 30 bin, ikinci filme 20 bin, üçüncü gelen filme 10 bin TL parasal ödül ve Halkın Portakalı heykeli verilecek.

FİLMLER “ÇİÇEK VE ÇOCUK” ÜZERİNE

Ülkemiz ve Antalya için büyük önemi olan “EXPO 2016 ANTALYA”nın, gelecek nesiller için yeşil bir hayatın önemini vurgulayarak toplumsal farkındalık yaratmayı amaçlayan temasına destek vermek amacıyla, Halkın Portakalı da “Çiçek ve Çocuk” temasıyla gerçekleştirilecek.

Antalyalılar, konunun uzmanları tarafından verilen teorik ve pratik sinema eğitiminin ardından çekecekleri filmlerde “Çiçek ve Çocuk” temasını işleyerek “Gelecek Nesiller İçin Yeşil Bir Hayat” diyecek.
 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>