>

KÜLTÜR-SANAT

Halkın Portakalı İçin Heyecan Dorukta!

Sinema amatörlerini Halkın Portakalı heyecanı sardı.
 
   
 
 
     

Başvuruların devam ettiği Halkın Portakalı projesine geçen yıl olduğu gibi bu yıl da ilgi çok büyük.

Büyükşehir Belediyesi & Antalya Kültür Sanat Vakfı tarafından 6 – 12 Ekim 2012 tarihlerinde düzenlenecek 49. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali kapsamında gerçekleştirilecek 4. Halkın Portakalı Film Atölyesi için eğitimler 30 Temmuz Pazartesi günü başlıyor.

AKM Perge Salonu’nda 30 Temmuz - 17 Ağustos 2012 tarihleri arasında teorik dersler ve pratik uygulamalar şeklinde devam edecek çalışmalara katılabilmek için 25 Temmuz Çarşamba gününe kadar www.altinportakal.org.tr sitesinden elde edilebilecek başvuru formu ile AKSAV Festival Ofisine kayıt yaptırmak gerekiyor.

TOPLAM 60 BİN TL ÖDÜL


Koordinatörlüğünü sinema eğitmeni - yönetmen Engin KILIÇATAN’ın yapacağı projenin çalışma gruplarına Emre KAVUK senaryo; Önder ŞENGÜL kamera ve aydınlatma; Engin HAYIRIOĞLU kurgu - kamera; Cenker EKEMEN sinematografik anlatı; Engin BAYRAK sinemada ses ve müzik dersleri verecekler.

Ders programının ardından 27 Ağustos’ta film çekimlerine geçilecek. Çekimleri tamamlanan ve festival programı kapsamında gösterime giren filmler Halkın Portakalı için yarışacak. Yarışma sonunda birinci gelen filme 30 bin, ikinci filme 20 bin, üçüncü gelen filme 10 bin TL olmak üzere toplam 60 bin TL parasal ödül verilecek.

HALKIN PORTAKALI ÇİÇEK VE ÇOCUK AÇACAK

Antalya için olduğu kadar Türkiye için de büyük önemi olan “EXPO 2016 ANTALYA”nın ana teması Halkın Portakalı’na da damgasını vuracak. EKSPO 2016 ANTALYA’nın yeşil bir hayatın önemini vurgulayarak toplumsal farkındalık yaratmayı amaçlayan “Çiçek ve Çocuk” teması, Halkın portakalı için çekilen filmlerin de ana temasını oluşturacak.
 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>