>

KÜLTÜR-SANAT

Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu Dünya Yıldızlarını Ağırlamaya Hazırlanıyor!

İstanbul’un en köklü ve prestijli etkinlik mekânlarından olan Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu, 2024 yılında da birbirinden değerli isimlere ev sahipliği yapmaya devam ediyor.
 
   
 
 
     

İlk isimlerin belli olması ile mayıs ayından kasım ayına uzanan sezon için heyecan başladı. David Garrett, Chris Botti, İbrahim Maalouf, Gregory Porter gibi dünya çapında tanınan sanatçıların yer aldığı yeni sezon konserlerinin biletleri satışa çıktı.

İstanbullu müzik ve sanatseverler bu yıl, çok daha sesli, çok daha renkli buluşmalarda bir araya gelecek. Yeni sanatçılar için beklemede kalın. Biletler Passo, Biletix, Biletinial ve Biletwise’da!

Etkinlik Programı:
07.05.2024 – David Garrett
17.05.2024 – Chris Botti
24.05.2024 – İbrahim Maalouf
25.05.2024 – İbrahim Maalouf
26.05.2024 – Azerbaycan Devlet Halk Dansları Topluluğu
21.06.2024 – Buena Vista All Stars
05.07.2024 – Salut Salon
06.07.2024 – Yngwie Malmsteen
08.07.2024 – 31. İstanbul Caz Festivali / Gregory Porter
12.07.2024 – 31. İstanbul Caz Festivali / Chris Isaak


“KİMLİK GÖSTERGELERİ” SERGİSİ, 17 MART’A UZATILDI!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Kültür AŞ’nin kamusal sergi alanı olan Taksim Sanat, Beral Madra küratörlüğündeki Kimlik Göstergeleri sergisine ev sahipliği yapıyor. 25 genç sanatçının eserlerinin yer aldığı sergiyi 17 Mart tarihine kadar ücretsiz olarak görebilirsiniz.

Sanatçıların geleneksel resim ve imge üretme tekniklerini kullanarak ürettikleri eserlerden oluşan sergi, günümüzdeki görsel, ilişkisel anlatım ve estetikle hakikat arayışı olarak da değerlendirilen sanat üretimine odaklanıyor. Sergi, 17 Mart’a kadar Taksim metrosunun -1. katındaki Taksim Sanat‘ta ücretsiz olarak görülebilir.

MÜZE GAZHANE’DE HAFTANIN ÖNE ÇIKAN ETKİNLİKLERİ

26 Şubat 2024, Saat: 20.00
Müzede Akustik
Akustik ezgilerinin yankılandığı konser serisi Müze Akustik’e bu hafta Muaz Ceyhan konuk oluyor.

27 Şubat 2024, Saat: 19.30
Endüstrimantal MasterClass
Müzikseverler ve müzisyenler için benzersiz bir deneyime hazır mısınız? Endüstrimantal serimiz artık MasterClass seviyesine yükseldi. Bu haftanın konuğu ise Sedef Erçetin!

27 Şubat 2024, Saat: 20.30
Şehir Ki Ne Şehir
Şehir Ki Ne Şehir’de her hafta ayrı bir ilçeyi konuşmaya devam ediyoruz. Bu haftanın konusu Beşiktaş ve “Şehirde öğrenci yaşamı” olacak.

28 Şubat 2024, Saat: 19.00
Hava Kararınca
Mum ışığının aydınlattığı Hava Kararınca sahnesinde bu hafta Ufuk Beydemir müzikseverlerle buluşacak. Öncesinde ise Suat Armağan Koçak sahnede olacak.

29 Şubat 2024, Saat: 19.30
Yerin Altında
Otopark alanının multidisipliner bir sahneye dönüştüğü Yerin Altında da perşembe akşamı The Ringo Jets sahnede! Sahne Senin kapsamında ise Mojave -2’de olacak.

TAVŞAN DELİĞİNE İNMEK SERGİSİ, 7 MART’TAN İTİBAREN MÜZE GAZHANE OTOPARK -2’DE!

İBB Kültür AŞ ve NOKS Art Space’in iş birliğiyle düzenlenen sergi, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Fotoğraf Bölümü ve Yıldız Teknik Üniversitesi Fotoğraf ve Video Bölümü öğrencilerinden seçilmiş 28 genç sanatçının sanat kariyerlerinde de bu derinliklere inmeleri için bir platform sağlamaktadır.
Müze Gazhane’nin -2 otopark katında gerçekleştirilen ‘Tavşan Deliğine İnmek” sergisi, yalnızca mekanın fiziksel sınırlarına değil, aynı zamanda zihinsel ve duygusal katmanlarına da çağrıda bulunuyor. Sergi, izleyicilere, aynı zamanda sanatın geleneksel sınırlarını aşarak, düşlerin ve gerçekliğin kesişim noktasında bir yolculuğa çıkma fırsatı sunma amacındadır.
Elcan Ekren ve Volkan Kızıltunç küratörlüğündeki sergiyi, 7 Mart itibarıyla Müze Gazhane’nin -2 otopark katında ücretsiz olarak görebilirsiniz.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>