>

KÜLTÜR-SANAT

Hayal ettiğiniz bir yaşam için...

İstediğiniz yaşamı kurmak için ne bekliyorsunuz? Hangi korkularınız sizi şu anda olduğunuz noktada tutuyor? Yaşamda başarılı olarak kabul ettiğiniz kişilerin korkusuz olduğunu mu sanıyorsunuz?

 
   
 
 
     
Türkiye’nin ilk "yaşam koçlarından" Dost Can Deniz’den Cesur Sorular…

Yaşamda cesaretle ilerlemenin, istediği yaşamı yaratmak için korkulara esir olmadan yaşamanın yöntemleri nelerdir?

Bir Kültür Sanat Merkezi, MareFidelis Kişisel Danışmanlık tarafından tasarlanan "Cesaretle İlerlemek" atölye çalışması ile korkularınıza dokunuyor. "Cesur Sorular" adlı ilk kitabıyla okurlarla buluşan, Türkiye’nin ilk "yaşam koçlarından" ve MareFidelis Kişisel Danışmanlık’ın kurucusu Dost Can Deniz, 15-16 Mayıs 2004 tarihlerinde iki günlük bir workshop çalışması ile yaşama dair sorularınızı yanıtlamanıza yardımcı oluyor.

Bu uygulamalı çalışmada, yaşamınızda ulaşmak istedikleriniz, hayalleriniz ve en yüksek potansiyeliniz ile aranızda duran ve harekete geçmenize engel olan korku ve endişelerinizle tanışacak ve bununla nasıl baş edebileceğinizi araştıracaksınız. Ve bu korkulara rağmen istediğiniz yaşamı yaratmak için etkin teknikler öğreneceksiniz.

Topluluk önünde konuşmak, isteklerinizi açıkça talep etmek, yalnız kalmak, reddedilmek, başarısız olmak gibi korkularla yüzleşip zihninizi yeniden eğiterek, kendi "duvar"larınızla tanışacak ve korku yüzünden eyleme geçmemek yerine, korkuya rağmen ilerlemesini öğreneceksiniz.

İki günlük bu atölye çalışmasında:
- Neden, ne için korktuğunuzu,
- Korku ile başa çıkma yollarını,
- Yaşam karşısında kendi kendinizi nasıl güçsüz kıldığınızı,
- Kurban durumundan yaratıcı durumuna nasıl geçebileceğinizi,
- Daha etkin ve kaybetme ihtimali olmadan karar vermeyi,
- Korku ile yüzleşip, onun ötesine nasıl geçebileceğinizi,
- Yaşamınızda daha çok anlam, neşe ve huzuru nasıl yaratabileceğinizi keşfedeceksiniz.

Bu hedefleri; anlatım, paylaşımlar, yaratıcı imgeleme teknikleri ve küçük oyunlar yoluyla sağlayacak ve bu çalışma sonrasında her geçen günün istediğiniz yaşama sizi yaklaştırması için neler yapabileceğinizi araştıracaksınız.

Bir Kültür Sanat Merkezi
Valikonağı Caddesi
Madalyon Sokak No: 9 Nişantaşı / İstanbul
Tel: 0212 291 28 71
Faks: 0212 291 28 75

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>