>

SAÇ BAKIMI

Düzleştiricilerin Kafanızı Karıştırmasına İzin Vermeyin!

Düz saçlar bakımlı ve düzgün görünümüyle sıkça tercih edilen bir saç modeli olarak dikkat çekiyor.
 
   
 
 
     

Kuaföre gitmeye gerek kalmadan evde yapılabilen düz saçlarsa en ideali... Ancak pek çok marka ve model arasından en doğrusunu seçmek zor olabiliyor. İşte size karar vermeyi kolaylaştıran düzleştirici rehberi… Saç uzmanları tarafından hazırlanan rehbere göre, her şeyden önce saçınızı tanımalısınız.

Saçınız ne istiyor?

Siz en son modeli ve en pahalısını seçebilirsiniz ama önemli olan saçınızın hangi düzleştiriciyi seçeceği! Farklı ürünler arasından saçınıza en uygun olanı bulmanız saç sağlığınız açısından son derece önemli. Kalın telli, kıvırcık veya uzun saçlarınız varsa geniş plakalı modelleri seçmelisiniz. Eğer saçlarınız orta uzunluk ve normal kalınlıkta ise orta boy plakalılar en doğrusu. İnce telli saçlara ise her model uygun.

Isı koruma teknolojisine sahip mi?

Unutulmamalıdır ki saç, oldukça hassas ve kırılgan bir yapıya sahiptir. Aşırı ve doğrudan uygulanan sıcaklık, saçları yakabilir. Bu nedenle plakalarda eşit ısı dağılımı sağlayan, kademeli ısı ayarı bulunan makineleri tercih etmek gerekiyor. Örneğin Remington Hydraluxe Pro Saç Düzleştirici modeli, Hydracare Teknolojisi ile ısı hasarına karşı tam koruma sağlamak adına soğuk buhar oluşturuyor. Plakalar üzerine yerleştirilmiş mikro nemlendirici tanecikler sayesinde ise, aşırı ısıdan dolayı saçların nem kaybına uğramasını önlüyor. Remington Shine Therapy ise, üstün mikro klima teknolojisi sayesinde yine saçların ısıdan zarar görmesini en aza indiriyor. Keratin Protect Akıllı Saç Düzleştirici ise, saçın nem oranını saniyede 8 kere ölçebilme kabiliyetine sahip. Düzleştirici, hiç bir zaman saça zarar verecek ısılara yükselmiyor.

Saçımı korumak için ekstra ne sunuyor?

Keratin katkılı seramik plakalar son dönemde oldukça popüler. Keratin katkılı seramik plakalar saçın proteinini kaybetmeden daha kolay düzelşmesini sağlıyor. Ancak gelişen teknoloji kratinle sınırlı kalmıyor. Remington Keratin Protect Serisi keratinle birlikte badem yağıyla da zenginleştirilmiş kaplamalara sahip. Remington Shine Therapy serisinde ekstra argan yağı ve E vitamini bulunuyor. Remington PRO-Ion Straight ise diğerlerinden farklı olarak, sahip olduğu üçlü iyonik teknoloji sayesinde saçın kökten uca milyonlarca negatif iyonla sarılmasını sağlayarak, elektriklenmesini ve kabarmasını önlüyor.
 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>