>

KÜLTÜR-SANAT

Hayatın Bir Mucize! Görmeye Açık ve Hazır mısın?

Yaşadığımız çağın getirdiği olanakları her birimiz eşit şekilde kullanamıyor olsak da günümüzde -özellikle de eski çağlardaki yoksunlukları göz önünde bulundurduğumuzda- iyi koşullarda yaşıyoruz.
 
   
 
 
     

Fakat görünürde her şeye sahip olan kişiler bile tam olarak mutlu değil! Peki neden? Eksik olan ne? Gerçekte bizim derdimiz, sorunumuz ne? Yetmeyen ne? Gerçek fakirliğimiz nerede?

Büyük çoğunluğumuz toplumsal yaşamın getirdiği zorunluluklar çerçevesinde şartlanmış, sıkışmış ve olumsuz alışkanlıklar nedeniyle güçsüz düşmüş durumdayız. Günlerimizi can sıkıcı tekrarlar şeklinde yaşıyor, aslında ne istediğimizi bile düşünemez hale geliyoruz. Peki, bütün bu yükler, mecburiyetler arasında güzel bir hayat sürmek mümkün mü?

Bu kitap işte tüm bu soru ve sorunlarınıza yanıt olabilmek amacını taşıyor.

Kendi kendimizi çıkışı yokmuş gibi görünen bir “tatminsizlik ve arayış” sarmalına hapsettiğimizi görmemize yardımcı olmak niyetiyle Ali Karakuş’un yazdığı Yavaş, Hafif, Sakin Destek Yayınları’ndan çıktı.

Eser Adı: Yavaş, Hafif, Sakin
Eser Alt Başlığı: Hayatın Bir Mucize! Görmeye Açık ve Hazır mısın?
Yazar Adı: Ali Karakuş
Yayınevi: Destek Yayınları
Türü: Kişisel Gelişim
Sayfa Sayısı: 304

Arka Kapak Yazısı:

Bedeni, kalbi ve ruhu yükler altında ezilen bir insan, telaşla koşturarak ancak kötü şansı çağırır.

YAVAŞLA!
Seni çılgınca akan hayat ırmağının bilinmezleri içinde yavaşlamaya ve mümkünse bir nefeslik durmaya davet ediyorum.

HAFİFLE!
Kendini nasıl olup da bir “tatminsizlik, kaçış ve arayış” sarmalına hapsettiğini görebilirsen yüklerini bırakmak ve hafiflemek mümkün.

SAKİN OL!
Hayat kutsal bir oyun ve tüm kâinat, senin oyuna küsüp köşene çekilmeni değil oyuna katılmanı ve ömrünün hakkını vermeni sabırsızlıkla bekliyor. 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>