>

KÜLTÜR-SANAT

Ian Anderson Bodrum'da!

3. Bodrum Festivali’nin açılış gecesinde Ian Anderson, James Anderson, Florian O'pahle, David Goodier, John O'Hara ve Bilkent Gençlik Senfoni Orkestrası’ndan "Senfonik Rock"
 
   
 
 
     

IAN ANDERSON plays Orchestral JETHRO TULL with Bilkent Youth Symphony Conducted by John O'Hara Konuk Sanatçılar:Lucia Micarelli ve Şefika Kutluer
Tarih: 24 Haziran 2006, Cumartesi
Yer: Bodrum Kale
Saat: 21:30
Türü: Senfonik Rock

Hayranlarının karşısına yepyeni bir müzik anlayışıyla çıkacak olan Ian Anderson şarap gibi, yıllandıkça daha da lezzetli oluyor.


Kurucusu olduğu efsanenevi Jethro Tull’ın ardındaki flüt ve ses olarak bilinen Ian Anderson, albüm ve konser müzisyeni olarak 43. yılını kutluyor. 1968 yılında kurulan Jethro Tull iki blues kökenli grup John Evan Band ve McGregor's Engine’in birleşmesinden ortaya çıkmıştı.

Müzik kariyerine hem solo çalışmalarıyla hem de Jethro Tull grubuyla devam eden Ian Anderson şimdiye dek 30 albüm çıkarmış ve London’ın meşhur Marquee klübündeki ilk performanslarından bu yana 60 milyon albüm satmıştır. 30 yılda 40 ülkede 2500’den fazla konser veren Ian Anderson günümüzde dünya çapındaki eski ve yeni hayran kitlesine her yıl 100 konser veriyor.

Kariyeri boyunca Anderson farklı solo albüm çalışması yapan Ian Anderson 1983 yılında “Walk Into Light” 1995 yılında "Divinities" ve 2000 yılında "The Secret Language of Birds" ve 2003 yılında da “Rupi’s Dance” albümlerini çıkarmıştır.
Ian Anderson İngiltere’nin güneybatısında, kayıt studyosu ve ofisinin bulunduğu bir çiftlikte yaşıyor. Şirketlerde aktif yöneticilik yapan Shona ile 29 yıldır evli. Müzik ve televizyon sektöründe çalışmakta olan James ve Gael adında iki çocukları var. Hobileri arasında farklı çeşitlerde biber yetiştirmek, 26 tür vahşi kedinin bakımı, eski Leica ve diğer kameraları toplamak var.
Ian’ın süratli bir arabası yok, hiçbir zaman direksiyon sınavına girmedi. Pek heyecanlı olmayan sade ve gündelik kıyafetlerden oluşan bir gardrobu var. Hala iki tane off-road yarış motosikleti ve bir daha asla çalmamak üzere söz verdiği bir de saksofonu var.

Ian Anderson bu defa yepyeni bir çalışmayla 24 Haziran Bodrum Kale’de Türk hayranlarının karşısına çıkacak. Ian Anderson Plays the Orchestral Jethro Tull adlı turnesinde Ian Anderson’a John O’Hara’nın yöneteceği Bilkent Gençlik Senfoni Orkestrası eşlik edecek.


Ünlü flüt sanatçımız ve kültür elçimiz Şefika Kutluer bu turnenin konuk solisti olarak konserlere katılacak, Ian Anderson’la düet yapacak ve Ian Anderson’un kendisi için bestelediği eseri de seslendirecek.Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>