>

KÜLTÜR-SANAT

İbrahim Sadri ve “Ah Güzel İstanbul”

İbrahim Sadri “Ah Güzel İstanbul” İle 17 Yıl Sonra Yeniden Sahnede
 
   
 
 
     

İbrahim Sadri 17 yıl aradan sonra yepyeni bir stand-up gösteri ile seyirci karşısına çıkıyor.

1994 yılında Türkiye’de ilk stand-up gösteriyi yapan Sadri, bu kez İstanbul konseptli bir gösteri ile perde açacak.

13 Nisan Çarşamba gala ile perde açacak ve her Çarşamba Gazanfer Özcan-Gönül Ülkü tiyatrosunda sahne alacak gösteri; İbrahim Sadri’nin 40 yılda (1970-2010) İstanbul’da yaşadığı, tanıklık ettiği komik, hüzünlü, şaşırtıcı durumları sunacak.

Ayrıca her gösteride yalnız o gösteriye has tuluat bölümlerinin de yer alacağı stand-up benzerlerinden bu özelliği ile de ayrılıyor.

Bazen şehir hatları vapurunda ince belli bir bardak çayın peşine düşerek, bazen yağmurlu bir akşamda bir taksiye binmeye çalışarak, bazen seyyar satıcıların fevkalede öykülerini dinleyerek, bazen bir yazlık sinemada mendil mendil gözyaşı dökerek, bazen bir parkta günlük gazeteleri okuyarak, bazen kızkulesine konan martılarla sohbet ederek iki saatlik keyifli bir serüvene ortak etmeye çağırıyor.

Prodüktörlüğünü Gürkan Vural’ın yaptığı “Ah güzel İstanbul”un gala gösterisine şu ana kadar katılacağını bildiren ünlü isimlerin arasında MAHSUN KIRMIZIGÜL, EMEL SAYIN, AHMET ÖZHAN, FUAT GÜNER, FATİH KISAPARMAK, GAZANFER ÜNDÜZ, ERHAN GÜLERYÜZ, gibi çok sayıda değerli isim bulunuyor.

Büyük usta Gazanfer Özcan’ın vefatından sonra sessizliğe bürünen salon, bu gösteri ile yeniden perdelerini de şen kahkahalarla açmış olacak.

Biletler ; Gazanfer Özcan-Gönül Ülkü Tiyatrosu gişesinde ve biletixde …

Gazanfer Özcan-Gönül Ülkü Tiyatrosu
(Ortaklar cad. Bahçeler sok. No:20 Efe han, Mecidiyeköy- Cevahir AVM yanı)

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>