>

KÜLTÜR-SANAT

İpek Yolu, Türk filmlerini bekliyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Uluslararası Bursa İpek Yolu Film Festivali 28 Kasım ile 4 Aralık tarihleri arasında Bursa’da üçüncü kez sinemaseverlerle buluşuyor.
 
   
 
 
     
6 Ağustos 2008


Bursalı sinemaseverlerden ve medyadan gördüğü büyük ilgi ile her yıl daha da büyüyen, ulusal ve uluslararası festival takvimlerinde önemli bir yer edinen İpek Yolu Film Festivali Türk sinemasını desteklemek için bu yıl ilk defa ‘Ulusal Altın Karagöz Uzun Metraj Film Yarışması’ düzenliyor.

Her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilecek olan bu bölümde toplamda 10 Türk Filmi ‘Altın Karagöz Ödülü’ için yarışacak. Filmler jüri tarafından En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Senaryo, En İyi Kadın Oyuncu ve En İyi Erkek Oyuncu kategorilerinde değerlendirilecek.

En İyi Film kategorisinde ödüle değer görülen filme ‘Altın Karagöz Ödülü’ ve 50.000 YTL para ödülü, En İyi Yönetmen dalında ise ‘Altın Karagöz Ödülü’ ve 25.000 YTL para ödülü verilecek.

En İyi Senaryo, En İyi Kadın Oyuncu ve En İyi Erkek Oyuncu kategorilerinde jüri tarafından ödüle değer görülenler ise ‘Altın Karagöz Ödülü’ almaya hak kazanacak.

Yarışmaya katılmak isteyen Türk Filmlerinin 10 Ekim 2008 Cuma akşamına kadar Festival Merkezine başvurmaları gerekmektedir. Yarışma yönetmeliği ve başvuru formları Festival Merkezinden veya festivalin www.ipekyolufilmfest.com web adresinden temin edilebilir.

Tel: 90 212 235 32 34

bilgi@ipekyolufilmfest.com

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın

DİĞER HABERLER

cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>