>

KÜLTÜR-SANAT

Işın Karaca Beğeni Toplamaya Devam Ediyor…

Işın Karaca yeni albümü ‘’Geçmiş,Geçmemiş Hiç Arabesque’’ ile beğeni toplamaya devam ediyor.
 
   
 
 
     

Müzik listelerinde kısa sürede üst basamaklara yerleşen sanatçının albümü Hayat Müzik Platformu editörü Ahmet Erten tarafından değerlendirildi..İşte Ahmet Erten’in kaleminden ‘’Arabesque’’

Işın Karaca’nın yeni albümü ‘’Geçmiş,Geçmemiş,Hiç Arabesque..’’ müzik marketlerdeki yerini aldı..Hayat Müzik Platformu olarak sevdiğimiz ve sektörde var oluşundan mutluluk duyduğumuz Işın Karaca’nın albümü ile ilgili birkaç söz etmeden geçmek istemedik..

Albüm haberini ilk aldığımda biraz önyargılı davrandığımı itiraf etmeliyim..’’Uyanış’’ gibi bir albümden sonra yine yeni şarkılar,söylenmemiş sözler duymak istemiştim Işın’dan..Bu sebeple eski şarkılar dinleme fikri çok sıcak gelmemişti..Albüm elime ulaştığında büyük merakla koydum cd çalara.

’’Arabesque’’ başlıyor… ‘’Dert Bende Derman Sende’’ ile açılış yapan albüm henüz ilk dakikalardan gücünü hissettirmeyi başarıyor.. Selim Çaldıran’ın bu anlamda başarısını takdir etmek gerekiyor bir kez daha..İlk klip ve albüm lansmanı için seçilen şarkı zaten albüme gereken ticari başarıyı da getirdi..

Prodüksiyondaki diğer şarkıları merakla dinlemeye devam ediyorum..Hayal kırıklığı yaşamayacağımı hissettim artık..Ve iki numarada favori şarkım belli oluyor..’’Tanrım Baştan Yarat’’ sanatçının repertuarındaki en iddialı ve en doğru şarkı olmuş..İkinci klibin bu şarkıya gelmesini temenni ediyordum ancak aldığım haber göre ‘’Mavi Mavi’’ seçilmiş. Albümün bütününde beni rahatsız eden bir şarkı olmadı..Bütün olarak başarılı ve yerinde bir albüm olmuş...Ancak yine de Işın’ın bir sonraki albümde yine yeni şarkılar söylemesinden yana olduğumu belirterek yazıyı noktalıyorum: )

Hiç susma Işın Karaca..Sesine Sağlık..

www.hayatmuzik.com

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>