>

KÜLTÜR-SANAT

İşte Genç Cadı Ödülü Adayları!...

Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali, Genç Cadı Ödülü için bu sene de güçlü adaylar var.
 
   
 
 
     

Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali’nin genç kadın oyuncuları desteklemek ve kadınlar için olumlu, güçlü rollerin yazılmasını teşvik etmek amacıyla düzenlediği Genç Cadı Ödülü için bu sene de güçlü adaylar var.

 

Uçan Süpürge Kadın Filmleri Festivali’nin; genç kadın oyuncuları yüreklendirmek, onların sinema yolculuklarını destekleyerek bu alandaki üretimlerine dikkat çekmek ve Türkiye sinemasında güçlü, olumlu ve klişelerden uzak kadın rollerinin yazılmasını teşvik etmek amacıyla verdiği “Genç Cadı Ödülü”nün ikincisi için geri sayım başladı.
 

 

Bu sene 6-13 Mayıs tarihleri arasında 13. kez düzenlenecek olan Festival’in kapanış gecesinde verilecek ödül için 2009-2010 Mayıs ayları arasında gösterime girmiş Türkiye yapımı filmler değerlendirilecek.

Başrol ya da yardımcı rol ayırt etmeksizin yapılacak seçimde kadın oyuncuların oyunculukları kadar oynadıkları karakterler de değerlendirmeye alınacak.

 

‘GENÇ CADI’ KİM OLACAK?

Bir yıl boyunca gösterime girmiş filmlerin değerlendirileceği filmler ve oyuncuları arasında “Uzak İhtimal”le Görkem Yeltan, “Bornova Bornova”yla Damla Sönmez, “Kıskanmak”la Nergis Öztürk ve Berrak Tüzünataç, “Başka Dilde Aşk”la Saadet Işıl Aksoy, “Ses”le Selma Ergeç de bulunuyor.

 

İLK ‘GENÇ CADI’ ELİT İŞCAN’DI

Geçen sene festivalin Genç Cadı Ödülü, “Hayat Var” filmindeki rolü ve oyunculuğuyla Elit İşcan’a verilmişti. Kendine özgü dünyasında yarattığı mücadele yöntemleriyle hayata tutunarak ayakta kalmaya çalıştığı ve bunu başaracağı umudunu büyük bir yetenekle perdeye yansıttığı için bu ödülü alan İşcan henüz 15 yaşındaydı.

Festivalin danışma kurulunun oylarıyla seçilecek olan Türkiye sinemasının ‘Genç Cadısı’ 13 Mayıs gecesi festivalin kapanış töreninde açıklanacak.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>