>

KÜLTÜR-SANAT

JCIST 8.Crossroads Uluslararası Kısa Film Yarışması ve Festivali

8. Crossroads Uluslararası Kısa Film Festivali, yarışma başvuruları başladı!
 
   
 
 
     

Festivalde Yarışacak Filmleri Göndermek için Son Tarih 1 Temmuz 2013.

7 senedir kültürlerin kısa filmler aracılığıyla buluştuğu Crossroads Uluslararası Kısa Film Festivali, bu yıl 8. kez düzenleniyor. Uluslararası kapsamıyla tüm dünyanın kısa filmcilerinin biraraya getiren festivale, başvurular başladı. Yarışmaya katılacak filmlerin kabulü 1 Temmuz’a kadar sürecek.

Crossroads Uluslararası Kısa Film Festivali, bu yıl 8. kez düzenleniyor. Amacı dünya kültürlerinin buluşmasına aracılık etmek olan Crossroads, 2006 yılından beri tüm sinema sevenlerin ve kısa filmcilerin ‘Kültürler Arası Diyalog' temalı kısa filmlerini beyaz perdeye taşımalarını teşvik ediyor.

Crossroads; festival, yarışma ve gala gecesinden oluşan kapsamlı etkinliklerden oluşuyor. Önceki senelerde olduğu gibi bu sene de öncelikle tüm dünyadan kabul edilecek kurmaca, canlandırma, belgesel ve deneysel türdeki kısa filmler, sinema dünyasının ünlü isimlerinden oluşan jüri tarafından değerlendirilecek. Yarışma bölümünü; 3 gün sürecek kısa film gösterimlerini, sektörün ünlü ve başarılı isimlerinin konuk olacağı söyleşileri, panelleri ve atölyeleri kapsayan festival bölümü takip edecek. Festivalin ardından ise görkemli gala gecesi ile Crossroads ödülleri sahiplerini bulacak. Kazanan filmlerin yönetmenleri festivalin 8. senesinde de çeşitli ödüllerle desteklenecek.

Tüm bu süreçte yer almak, yaratıcılığınızı dünya sinemacılarıyla paylaşmak, sektörün başarılı isimlerinin deneyimlerini öğrenmek ve görüşlerini almak için; “Kültürler Arası Diyalog” konulu kısa filminizi 1 Temmuz’a kadar http://www.jciistanbulcrossroads.com/2013rules.asp adresine gönderebilirsiniz.

8. Crossroads Uluslararası Kısa Film Festivali başvurularınızı bekliyor.

DÜNYA’NIN EN BAŞARILI HALKLA İLİŞKİLER PROGRAMI VE AVRUPA’NIN EN BAŞARILI YAYINI

JCI İstanbul Crossroads Uluslararası Kısa Film Yarışıması ve Festivali, TC Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından ülkemizin tanıtımına katkıda bulunduğu kabul edilmiş bir festival olarak JCI 2007 Dünya Kongresinde "Dünyanın En Başarılı Halkla İlişkiler Programı" ve "Avrupa'nın En Başarılı Yayını" seçilmiştir.

Önceki festivallerde jüri üyesi olarak Ömür Gedik, Mithat Bereket, Ebru Akel, Yosi Mizrahi, Prof. Dr. Oğuz Makal, Selim Demirdelen, Bülent Doruker, Kıvanç Terzioğlu, Atilla Dorsay, Derviş Zaim, Hilmi Etikan, Mithat Bereket, Nurseli İdiz, Giovanni Scognamillo, Yeşim Ustaoğlu gibi isimler yer aldı.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>