>

KÜLTÜR-SANAT

Kamelyalı Kadın

Yazıldığı 1848 yılından bu yana, onlarca ülkede milyonlarca okuru yüreğinden yakalamış olan Alexandre Dumas- Fils’ nin, unutulmaz eseri KAMELYALI KADIN; Tiyatro Kedi’nin sahnesinde...
 
   
 
 
     
BİR MÜZİKALE HAZIR MISINIZ?

Yazıldığı 1848 yılından bu yana, onlarca ülkede milyonlarca okuru yüreğinden yakalamış olan Alexandre Dumas- Fils’ nin, unutulmaz eseri KAMELYALI KADIN (La Dame aux Camelias) 2004/2005 sezonunda; TİYATRO KEDİ’nin sahnesinde seyircileriyle buluşacak.

Perdesini açtığı günden bu yana farklı niteliklerde ama hep çizgi üstü yapımlara imza atan TİYATRO KEDİ; bu kez de ölümsüz bir klasiği, çağdaş bir müzikal olarak yorumluyor.

Bu müzikal; yılların deneyimli oyuncuları DENİZ TÜRKALİ ve KARTAL KAAN ile SELEN ÖZTÜRK, ONURYAY EVRENTAN, SERHAN SÜSLER, BESTE TOK, MUHARREM ÖZCAN, ELİF ONGAN, NURTEN HELİK, SERTAÇ EKİCİ, ÇAĞRI ŞENSOY’dan oluşan genç tiyatrocuların seslerini ve oyunculuklarını ÖNDER BALİ yönetimindeki canlı orkestra eşliğinde sahneye taşıyor.

19. yüzyılın ikinci yarısının Paris’inde geçen oyunda, Yazar Alexandre Dumas- Fils; 156 yıldır ölümsüzlüğü yakalamış olan KAMELYALI KADIN ile gizem dolu Marguerite Gaultier'in ve onun kısacık yaşamındaki tek aşkı Armand Duval'in benzersiz aşklarının öyküsünü anlatırken; döneminin ahlak değerlerini çağının çok ilerisinde bir perspektifte tartışıyor.
Hakan Altıner’in sahneye koyduğu Kamelyalı Kadın’da yer alan özgün besteler Cenk Taşkan’a ait. İpek Kadılar Altıner’in özgün romandan oyunlaştırdığı müzikalin Orkestra Şefi ve Müzik Direktörü Önder Bali. Kostüm tasarımı ise Sadık Kızılağaç’a ait.
Marguerite Gaultier'in inanılmaz tekliflere ve başdöndürücü iltifatlara kapattığı kalbini; saf ve imkansız bir aşka teslim edişinin öyküsünü anlatan müzikal 20 Ekim 2004’de Tiyatro Kedi’nin Profilo Kültür Merkezi’ndeki sahnesinde basın gösterisi ile perdesini açacak.


K A M E L Y A L I K A D I N

Yöneten: Hakan Altıner
Özgün Müzik: Cenk Taskan
Oyunlastıran: İpek Kadılar Altıner
Kostüm Tasarımı: Sadık Kızılağaç
Müzik Direktörü: Önder Bali


ROLLER

Prudence Duvernoy: DENİZ TÜRKALİ
Mösyö Le Roi: KARTAL KAAN
Dük-Piyanist: ÖNDER BALİ
Marguerite Gautier: SELEN ÖZTÜRK – BESTE TOK
Armand Duval: SERHAN SÜSLER
Müzayedeci: ÇAĞRI ŞENSOY
George Duval: MUHARREM ÖZCAN
Kont Varville: SERTAÇ EKİCİ
Anais: ELİF ONGAN
Nıchette: ONURYAY EVRENTAN
Nanine: NURTEN HELİK
Blanche Duval: BESTE TOK – SELEN ÖZTÜRK
Yapımcı - İpek Kadılar Altıner

Etkinlik Tarihi
29 Aralık Çarşamba 21:00 - 30 Aralık Perşembe 21:00


Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>