>

KÜLTÜR-SANAT

Kanatlarını açıp uçanlar kazandı!

Kalemlerini kuşandılar, kanatlarını açıp uçtular. Ve... “Senin Annen Bir Melekti Yavrum” başlıklı kısa film öyküsü yarışmasını kazandılar.
 
   
 
 
     
Bu sene 5-15 Mayıs 2005 tarihleri arasında gerçekleşecek olan 8. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali kapsamında düzenlenen Kısa Film Öyküsü Yarışması’nın sonuçları belli oldu. Bu sene yarışma için “konu” ya da “tür” değil, “ipucu” belirlenmişti: “Senin Annen Bir Melekti Yavrum!”

Yarışmaya katılan 272 kısa film öyküsü, Seçil Büker, Gülden Treske ve İnci Demirkol’dan oluşan bir jüri tarafından değerlendirildi ve öykülerden 11’i festival zamanı yapılacak olan atölye çalışmasına katılmaya hak kazandı.

8. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali Kısa Film Öyküsü Yarışması’nı kazananlar şu isimler oldu:

A. Şükran Demiralp - Meleklik Bu Dünyaya Özgündür!
Aslı Değerli - Annem Bir Melekti Kızım
Ceyda Aşar – Ona Melek Deme
Ferduse Dilek İyigün - Beş Dakikaya Ordayız!
Feruza Çetin Enigin - Diğerleri Gibi
Gökhan Şeker – Park
İrem Tolkun - F Tipi Düşler
Özlem Tansal - Bir Taksici, Bir Anne ve Bir Çocuk
Saadet Oruç - Elma Dersem Çıkma
Sema Aksu Meydancı – Zümrüt
Sema Alpan Atamer - Melek Kalmak Zor

Şimdi sıra festival tarihlerinde düzenlenecek olan 3 günlük “Senaryo Nasıl Yazılır” konulu atölye çalışmasında. Türkiye’nin önde gelen senaryo yazarlarından biri olan yazar-yönetmen Işıl Özgentürk tarafından yürütülecek olan bu atölyede, her yazar kendi öyküsünü senaryo tekniğine göre nasıl yazacağını öğrenmekle kalmayacak, diğer katılımcı yazarların öyküleri üzerinde çalışma olanağı da bulacak.

Katılımcılardan birini atölye çalışması sonunda ikinci bir ödül daha bekliyor. 11 senaryo içinden seçilecek olan en iyi senaryo, Türkiye’nin en büyük yapım şirketlerinden olan Filma-Cass tarafından filme çekilecek ve bir sonraki festivalde gösterilecek.Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>