>

KÜLTÜR-SANAT

Kandaki Zehir Akıyor!

Ödüllü senarist ve yazar Matthew Graham Scarsbrook kandaki zehri akıtıyor!
 
   
 
 
     

Papalık tarihinin gelmiş geçmiş en sivri isimlerinden olan VI. Alexander’in kızı Lucrezia Borgia’nın hayat hikâyesine dayanan Zehirli Kan okuyucuyu gerilim dolu bir tarihe davet ediyor.

Lucrezia Borgia’nın hayatıyla ilgili pek çok hikâye okumuş olabilirsiniz; ama bu sefer Scarsbrook’un kalemi sizleri Lucrezia Borgia’nın hayatını, skandallarla dolu olan evliliğinin penceresinden sunuyor. Dahası ailenin belirsizliklerle dolu geçmişi aydınlatılmayı bekliyor!

Ortaçağ İtalyası’nda aşkın, ihanetin, gücün izlerini bulacağınız Zehirli Kan ile iyi yazılmış bir kitabın keyfine varacaksınız!

“…korkulmak sevilmekten daha güvenilirdir…

Korku sizi dehşet verici bir ceza almaktan ödünüz patladığı için koruyacaktır.”1497, Roma

Papa VI. Alexander’in yeniyetme kızı Lucrezia Borgia Vatikan Sarayı’nın şaşaası içinde kaybolmuş genç bir soylu kadındır. Şehri ayağa kaldıran hunhar bir cinayetin ardından, Lucrezia Vatikan Sarayı’nın temelinde yatan o karanlık sırla yüzleşmek zorunda kalır: İktidar ihtirasına kapılmış babası ve ağabeyi düşmanlarını zehirlemektedirler.

Ailesi katillerle doludur.

Yeni kocasının öldürülecekler listesinde olduğunu öğrendikten sonra, Lucrezia katiller harekete geçmeden onu Roma’dan kaçırmaya çalışır. Karşısında bir duvar gibi dikilen siyasi entrikalar, Papalık casusları ve şeytani oyunlara rağmen, Lucrezia aklını kullanarak kocasını ölümün pençesinden kurtarmak için ailesini kandırmanın türlü yollarını arar.

Ancak kaçınılmaz son gittikçe yaklaşırken, tüm planları suya düştüğünde kendini asla hayal bile edemeyeceği kadar sinsi bir düşmanla yüz yüze bulur...

Yazar: M. G. Scarsbrook
Tür: Roman
Sayfa sayısı: 320 sayfa
Fiyatı: 18.00 TL
Yayın tarihi: 21.03.2013


facebook.com/altinkitaplar

twitter.com/altinkitaplar

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>