>

KÜLTÜR-SANAT

Küheylan’ın Galası Yapıldı!

Ünlü isimler oyunu izledi...
 
   
 
 
     

Oscar ödüllü senarist Peter Shaffer tarafından yazılan efsanevi oyun “Küheylan”ın prömiyeri, 3D/mapping teknolojisiyle 9 Mart akşamı Trump Kültür ve Gösteri Merkezi’nde gerçekleşti. Ezgi Mola, Nükhet Duru, Öykü Gürman, Duygu Yetiş, Cansu Tosun, Funda Eryiğit, Füsun Kostak, Enis Arıkan ve Ferit Aktuğ da oyunu izleyenler arasındaydı.

Daha önce Mehmet Ali Erbil ve Tolga Çevik’in akıllardan silinmeyecek bir performansla hayat verdiği Alan Strang karakterini genç oyuncu Yağız Can Konyalı üstleniyor. Farklı rejisiyle dikkatleri üzerine toplayacak olan yönetmen Uygar Özçelik tarafından sahnelenen ve usta oyuncu Tamer Levent, Gözde Çağla Çığacı, Şener Savaş gibi isimlerin de yer aldığı psikolojik gerilim; 9 Mart’ta Trump Kültür ve Gösteri Merkezi’nde perdelerini açtı.

“Amadeus” filminin senaryosuyla Oscar ödülü kazanan yazar Peter Shaffer’ın kaleme aldığı Tony ödüllü “Küheylan” sadece Broadway sahnesinde 1200’den fazla sahnelendi ve adeta bir efsaneye dönüştü.

3D animasyon ve mapping yöntemiyle sahnelenen psikolojik gerilim, bir atın sorunlu bir gencin hayatında inanç, arzu, saplantı, hastalık, keder gibi birbirinden farklı ve aslında birbiriyle bağlantılı birçok hissi nasıl hep beraber harekete geçirdiğini büyülü bir şekilde anlatıyor.

Tiyatro Müstesna’nın Türkiye’de bir ilke imza atarak 3D animasyon ve mapping teknolojisiyle, at kostümlü oyuncular yerine, sahnede gerçekten atların olduğu hissini vereceği ve böylece seyircilerin bütün varlığıyla oyuna dahil olabileceği “Küheylan”da; usta oyuncu Tamer Levent, Yağız Can Konyalı, Elif Erdal, Şenol Savaş, Gözde Cığacı, Asil Büyüközçelik performanslarıyla göz dolduruyor.


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>