>

KÜLTÜR-SANAT

Lounge 102 – ‘The Birthday’

Lounge 102, Chill Out Festival Istanbul sonrası gelen yoğun talep üzerine, doğum gününde tüm dinleyenlerini tekrar bir araya getiriyor!
 
   
 
 
     
Festival sezonu ‘Lounge 102 – The Birthday’ ile kapanıyor!

İstanbul'un seçkin mekanlarından Parkorman'da, 17 Ağustos günü gerçekleştirilecek Lounge 102 – The Birthday, katılımcılarına, başka hiçbir yerde izleyemeyecekleri grupları, benzersiz hizmet anlayışını, havuz keyfini ve sonucunda unutamayacakları bir başka Pazar gününü vaad ediyor.Şehrin merkezinde, ormanın içinde, öğlen saatlerinde açık havada başlayacak etkinlikte, kesintisiz 12 saat müzik ziyafeti Nokia, Audi - Şenyıldız, Mariachi, Redbull, Kayra’nın katkılarıyla gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam edecek.



Lounge'dan bossanova'ya, trip-hop'tan electronicaya, Afro beatten Balkan müziklerine kadar bir çok müzikal yaklaşımı içinde barındıracak etkinlik kapsamında Lounge 102, tüm sevenlerini biraraya getiriyor.

İYİ Kİ VARSIN LOUNGE 102!

Müzik tarihine yön vermiş grup ve sanatçıların eserlerini bossa nova, caz ve 60'lar pop standartlarını izleyerek , dinleyicilerini şaşırtıcı ve sürprizlerle dolu bir zaman yolculuğuna çıkaran Nouvelle Vague, Record Makers‘ın el üstünde tuttuğu , gerek prodüksiyonları gerekse sahne performansıyla, Daft Punk ve Air gibi; elektronik müzikte mainstream sayılan gruplarlarla eşdeğerde tutulan saygın müzik kişiliği Sebastien Tellier, Balkan müziğinin hareketli atmosferini, polka, klezmer, swing ve surf rock ile birleştirip, eşsiz bir kompozisyon ile yorumlayan yeni nesil Balkanik müziğin en önemli grubu Milano merkezli Figli Di Madre Ignota, doğu ve batı arasındaki müzik kültürünün bağlarını, caz müziği ile buluştururken, dünya müziğine bambaşka bir yaklaşım sunan Dzihan & Kamien ve Lounge 102 DJleri, Lounge 102 – The Birthday etkinliğinde sizlerle!

SEBASTİEN TELLİER (FRANSA)



Record Makers ‘ ın el üstünde tuttuğu , gerek prodüksiyonları gerekse sahne performansıyla , Daft Punk ve Air gibi ; elektronik müzikte mainstream sayılan gruplarlarla eş değerde tutulan saygın müzik kişiliği Sebastien Tellier ; uzun süredir beklenen ‘Sexuality’ nin albüm turu kapsamında, canlı performansıyla ilk kez ülkemize konuk oluyor.Mr.Oizo , SebastiAn gibi son dönem Fransız elektronik dans müziği sahnesinin en güçlü isimleriyle birlikte çıkardığı soundtrack albüm ‘Steak’ ile adından çok söz ettiren Tellier , Lounge 102 The Birthday’ in baştacı konuğu...

NOUVELLE VAGUE (FRANSA)



Fransız müzisyenler Marc Collin, Olivier Libaux ‘dan oluşan Nouvelle Vague, 80’lerin ünlü new wave parçalarına yaptıkları bossa-nova coverlardan oluşan ve grupla aynı adı taşıyan ilk albümüyle dünya çapında 200.000 adetlik satış rakamına ulaştı. Müzik tarihine yön vermiş grup ve sanatçıların eserlerini bossa nova, caz ve 60'lar pop standartlarını izleyerek, dinleyicilerini şaşırtıcı ve sürprizlerle dolu bir zaman yolculuğuna çıkaran topluluk, başta Avrupa ve Amerika olmak üzere tüm dünyada gerek sahne performansları gerekse albümleriyle büyük başarı yakaladı.

FİGLİ Dİ MADRE IGNOTA (İTALYA)



Balkan müziğinin hareketli atmosferini, polka, klezmer, swing ve surf rock ile birleştirip, eşsiz bir kompozisyon ile yorumlayan, Milano merkezli, Figli Di Madre Ignota, ortaya çıkardıkları bu çok yönlü kombinasyonu, ‘spaghetti balkan’ olarak tanımlıyor. Doğası gereği doludizgin akan balkan ritmlerini, kendilerine has gitar tınıları ile harmanlayan Figli Di Madre Ignota, 60’lı yıllardan günümüze süregelen etnik kökenli dünya müziğinin, yeni nesil temsilcileri olarak kabul ediliyor.

DZİHAN & KAMİEN (AVUSTURYA)



Vlado dZihan ve Mario Kamien ikilisinden oluşan ‘Dzihan & Kamien’, Viyana sahnesinin en önemli prodüktörlerindendir. Doğu ve batı arasındaki müzik kültürünün bağlarını, caz müziği ile buluştururken, dünya müziğine bambaşka bir yaklaşım sunan ‘Dzihan & Kamien’ çok yönlü prodüksiyon ve çizgi üstü müzik anlayışları ile Viyana şehrinin kıvamlı atmosferinden sıyrılıp, her iki köklü kültüre de göndermeler yapıyor.

www.loungefm.net

Tarih : 17 Ağustos 2008 Pazar Saat : 17:00 - 00:00
Mekan : Sepetçiler Kasrı
Bilet Fiyatları: Biletix - Tam 65 YTL / Öğrenci 50 YTL - Etkinlik günü (Kapıda) 75 YTL

Biletler www.biletix.com adresinde ve Sepetçiler Kasrı’nda!

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın

DİĞER HABERLER

cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>