>

KÜLTÜR-SANAT

“Lüküs Hayat” Zorlu Psm’ye Tekrar Konuk Oluyor

Zorlu Performans Sanatları Merkezi, geçtiğimiz yıl büyük yankı uyandıran, Türk tiyatrosunun klasikleşen eseri Lüküs Hayat’ı tekrar ağırlıyor.
 
   
 
 
     

Haldun Dormen’in yönetiminde sahnelenecek oyun, 5,6 ve 7 Aralık tarihlerinde yeniden Zorlu PSM’de izleyiciyle buluşuyor.

Müziklerini Cemal Reşit Rey'in bestelediği, Türk müzikal klasiği “Lüküs Hayat” Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde yeniden sahneleniyor. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları ve Eskişehir Senfoni Orkestrası'nın, Türk tiyatrosunun yaşayan efsanesi Haldun Dormen yönetiminde sahnelediği müzikal, izleyicilere unutulmaz bir tiyatro deneyimi yaşatıyor.

Cumhuriyetin 10’uncu yılı kutlamalarında ilk kez sahnelenen eser, Türk toplumunun Batı kültürüyle tanışmasını, bu dönemde yaşanan mizahi öykülerle anlatıyor.

Arka mahallelerde küçük hırsızlıklarla geçinen Rıza ile Fıstık’ın, kendileri için çok yabancı olan bir zengin evinde yaşadıkları komik olayları konu alan oyun, Haldun Dormen'in sihirli dokunuşlarıyla 5,6 ve 7 Aralık tarihlerinde Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde tiyatroseverlerle buluşuyor.

Tarih: 5,6,7 Aralık 2015
Saat: 5- 7 Aralık : 20:30 / 6 Aralık: 19:30
Mekan: Zorlu Center Performans Sanatları Merkezi, Turkcell Sahnesi
Bilet Fiyatları: 40 TL, 50 TL, 60 TL
Biletlere www.biletix.com, www.zorlucenterpsm.com üzerinden ve Zorlu PSM gişelerinden ulaşabilirsiniz.


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>