>

KÜLTÜR-SANAT

Malatya “Sultanı” Ağırlıyor!

3.Malatya Uluslararası Film Festivali bugün başlıyor...
 
   
 
 
     

Malatya Valiliği’nin koordinasyonunda, Malatya Kayısı Araştırma-Geliştirme ve Tanıtma Vakfı tarafından, Manas Evleri’nin ana sponsorluğunda düzenlenen 3. Malatya Uluslararası Film Festivali sinemamızın “Sultanını” ağırlıyor!

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Malatya Uluslararası Film Festivali için konuklar kente gelmeye başladı. Bugün (9 Kasım 2012) saat 19.00’da Malatya Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenecek olan açılış töreni ile başlayacak festival için hareketlilik dün gece başladı. Festivalin ilk konukları sinemamızın “Sultanı” Türkan Şoray ve Hababam Sınıfı üyelerinden Halit Akçatepe, Dilaver Gür, Ercan Gezmiş, Teoman Ayık, Ahmet Arıman, Ergun Sözen, Cafer Dere, Tuncay Akça, Tayfun Akalın, Dinçay Çetindamar, Mehmet Çatay, Kazanfer Şener, Ümit Doğru ve Faruk Şavlı ve açılış gecesinde konser verecek olan değerli sanatçı İlhan Şeşen oldu.

“DÜNYADA BARIŞ”

Havaalanında çiçeklerle karşılanan Türkan Şoray, sevenlerinden büyük ilgi gördü. Havaalanında kısa bir açıklama yapan Türkan Şoray, Malatya Uluslararası Film Festivali'nin iyi bir sinerji yakaladığını belirterek “Festival umarım yıllarca sürer ve Türk sinemasına öncü olur" dedi. Festivalin “Ortadoğu ve Barış” temasına da vurgu yapan Türkan Şoray, "Dünyada barış, barış, barış…" diye konuştu.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>