>

KÜLTÜR-SANAT

Memet Ali Alabora ve Tan Morgül`ün Kurucusu Olduğu İstanbul Elsewhere`de Çevrimiçi Meyhaneler Sokağı Kuruluyor!

Bu kış her eve meyhane girecek…
 
   
 
 
     

Tan Morgül ve Memet Ali Alabora’nın kurucusu olduğu İstanbulluluk projesi İstanbul Elsewhere’de çevrimiçi Meyhaneler Sokağı kuruluyor! Pandemiyi, kış mevsimini, mesafeleri, kısıtlamaları ve tüm özlemleri ortadan kaldıran Meyhaneler Sokağı’nda herkes, gather-in platformu üzerinde kendi meyhanesini açabiliyor. Bir fikri ve müdavimi olan herkese sokakta numara veren, meyhane tabelasını hazırlayan ve içerisini döşeyen İstanbul Elsewhere ekibi, tecrübesi ve bilgisiyle gather-in’de mekanı kurarak hem teknik hem ritüel olarak bir meyhanenin nasıl yönetileceğini mekan sahiplerine anlatıyor. Kendi meyhanesini açmak isteyenler, meyhanenin adını ve konseptini yazarak meyhane@gatherin.life adresine mail atarak İstanbul Elsewhere ekibiyle iletişime geçebilir.

İstanbul Elsewhere’den Yeni Proje: Meyhaneler Sokağı

Meyhaneler Sokağı, herkesin kendi çevrimiçi meyhanesini ücretsiz olarak gather-in platformunda açabileceği yeni bir İstanbul Elsewhere projesi. “Her insan bir meyhanedir, arkadaşları ve çevresi de müdavimleridir” diyerek yola çıkan İstanbul Elsewhere ekibi, çevrimiçi bir sokak hayal ederek başlattıkları projeyle pandemiyi, kış mevsimini, mesafeleri, kısıtlamaları ve tüm özlemleri ortadan kaldırıyor.

Rasgele Meyhane, Yalnızlar Meyhanesi, Sevgililer Meyhanesi, Filmli Meyhane, Meyhaneler Sokağı’nda açılacak meyhanelerden sadece bazıları… İstanbul Elsewhere ekibi, 80’ler Meyhane, Star Wars Meyhane, Kadıköylü Meyhane gibi herkesin kendi ilgi alanıyla yaratacağı meyhaneleri açacak mekan sahipleri arıyor. Meyhaneler Sokağı projesiyle kainatın her yerinde Britanya merkezli rakı sofraları kuruluyor.

Meyhane Elsewhere de Meyhaneler Sokağı’nda!

Tan Morgül ve Memet Ali Alabora’nın işlettiği, dünyanın “en orijinal ve büyük” meyhanesi Meyhane Elsewhere de ocak, şubat ve mart aylarında Meyhaneler Sokağı’nda müdavimlerini ağırlamaya devam ediyor. Meyhane Elsewhere, “Vakt-i Kainat”, “Vakt-i Nefaset” ve “Vakt-i Kıraat” serileriyle ehlikeyfi kainatın her yerindeki dostlarıyla buluşturuyor, yazar ve gastronomi erbabıyla tanıştırıyor.

Meyhaneler

The Meyhane 1 Şubat 2022 Salı TSI 11.00
Rasgele Meyhane 4 Şubat 2022 Cuma TSI 21.00
Atıştırmalık Meyhane 7 Şubat 2022 Pazartesi TSI 20.30
Meyhane Elsewhere: Yalnızlar Meyhanesi 10 Şubat 2022 Perşembe TSI 21.00
Sevgililer Meyhanesi 14 Şubat 2022 Pazartesi TSI 21.00
Filmli Meyhane 15 Şubat 2022 Salı TSI 21.00
Tadımlık Meyhane 17 Şubat 2022 Perşembe TSI 21.00
Küçük Kulüp Meyhane 20 Şubat 2022 Pazar TSI 21.00
Boşnak Hakkı’nın Meyhanesi 21 Şubat 2022 Pazartesi TSI 21.00
Meyhane Elsewhere 24 Şubat 2022 Perşembe TSI 21.00
Fieldseat Organic Meyhane 25 Şubat 2022 Cuma TSI 22.00


Tüm etkinlikler için https://gatherin.life/ adresinden masa ayırtılabilir.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>