>

KÜLTÜR-SANAT

Miss Eurovision Türkiye Güzeli Seçildi

Güzellik kavramı, bilgiyle ve uluslararası arenada temsil yeteneğiyle bütünleşti.
 
   
 
 
     

Türkiye’ye yepyeni bir güzellik yarışması anlayışı kazandıracak olan Miss Eurovision uluslararası güzellik yarışmasının Türkiye elemeleri, geçtiğimiz haftalarda WOW Convention Center Opal Salonda yapıldı. Birbirinden iddialı güzellerin katıldığı yarışmada, İsviçre’de doğan, Londra’da yönetim bölümü okuyan, 5 yabancı dil bilen 25 yaşında ki Derya Erdem, Miss Eurovision Türkiye Güzeli seçildi.

Birbirinde güzel ve iddialı yarışmacıların bulunduğu Miss Eurovision güzellik yarışmasının jüri üyeleri, Azeri güzel Günay Musayeva, Estetik Cerrah Op. Dr. Metin Kerem, Modacı Erhan Çiçekli, Ottoman Dans Topluluğu Genel Sanat Yönetmeni Levent Yılmayan ve güzellik yarışmasının Genel Koordinatörü Barış Kıvılcım’dı. Sunuculuğunu Gaye Göç’ün yaptığı yarışmada adaylar mayo ve abiye kıyafetlerle göz kamaştırdı.

DÜNYA DA BİR İLK!

Miss Eurovision güzellik yarışmasında jüri üyesi olan Günay Musayeva, oylama sisteminin şeffaflığını görünce şaşkınlığını gizleyemedi. Musayeva, yarışma için özel olarak hazırlanan, bilgisayar ortamında şeffaf olarak yapılan oylama sistemini daha önce hiçbir yarışmada görmediğini, dünya da ilk kez şeffaf oylama sistemi kullanıldığını söyledi.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>