>

KÜLTÜR-SANAT

“MODERN DANS TOPLULUĞU İSTANBUL” Enka da Sahne Alacak!

Şehir-Orman ile Enka Kültür Sanat sahnesini sarsacak!
 
   
 
 
     

ENKA Kültür Sanat; İDOB (İstanbul Devlet Opera ve Balesi) - MDTist’in (Modern Dans Topluluğu İstanbul) hazırladığı, Athena ve Manga’nın şarkıları, Çiğdem Anad ile Mirgün Cabas’ın sesleriyle yer aldığı “Şehir-Orman” adlı modern dans drama ile “Bir Gencin Şehir Günlüğü”ne sahne oluyor. Rejisi ve koreografisi, dünyaca ünlü yazar Rudyard Kipling’in “Jungle Book” adlı eserini bir sosyal sorumluluk projesi olarak uyarlayan Beyhan Murphy’e ait “Şehir-Orman”; 27 Şubat 2012, Pazartesi akşamı ENKA İbrahim Betil Oditoryumu sahnesini sarsacak!

Genç izleyiciler başta olmak üzere, doğayla ilgili sorumluluk taşıyan herkese seslenen “Şehir-Orman”; gençliğin ve çevrenin karşı karşıya olduğu sorunları ele alarak, vahşi yaşam ve metropol hayatını birleştiriyor.

Güncel öğelerin yanı sıra Athena ve Manga gibi iki sürpriz ismin birer parçasının da müzikal katkı sağladığı “Şehir-Orman”; büyük ve ilgi çekici dekoruyla toplumu ilgilendiren konulara eğlenceli ve düşündürücü bir bakış açısıyla yaklaşarak farkındalık yaratıyor. Çalışmada konuk spikerler olarak yer alan, medyanın başarılı isimleri Çiğdem Anad ve Mirgün Cabas ise izleyiciye ikinci bir sürpriz olarak sunuluyor. 20 kişilik MDTİst ekibi tarafından icra edilen proje; dünyaca ünlü yazar Rudyard Kipling’in “Jungle Book” adlı eserini bir sosyal sorumluluk projesi olarak uyarlayan Beyhan Murphy’nin sanat yönetmenliğiyle sahneye taşınıyor.

İDOB MDTist tarafından bir eğitim ve iletişim projesi olarak hazırlanan “Şehir-Orman”, Türkiye gibi gelişmekte olan ülkelerin geleceğini tehdit eden sosyolojik sorunların ekseninde çevre ve doğa kirliliği, toplumdaki eğitim yetersizliği, nesli tükenmekte olan hayvanlar, yeşil alanların içinde bulunduğu tehlikeler, sokakta yaşayan/çalışan çocuklar gibi gündemlerle gençlerin dünyasına ışık tutuyor.

Senaryosu Beyhan Murphy ve Alpaslan Karaduman’a ait çalışmanın, reji ve koreografisi yine Beyhan Murphy’e, müzikleri ise Manga ve Athena ile birlikte Rahman Altın’a ait.

ENKA İbrahim Betil Oditoryumu’nda koltuk sayısının sınırlı ve yerlerin numarasız olması nedeniyle, önceden rezervasyon yaptırılması öneriliyor. Dileyen katılımcılar, her etkinlik öncesi saat 19:00’da Taksim – AKM önünden kalkacak ücretsiz servis ile etkinlik merkezine ulaşabiliyorlar. Etkinlik bitiminde ise, ENKA İbrahim Betil Oditoryumu’ndan kalkacak servis, konukların Taksim – AKM’ye ulaşımını sağlıyor. Servisten yararlanabilmek için etkinliklerden en az iki gün önce ENKA ile bağlantıya geçerek rezervasyon yaptırılması yeterli.

Bilet Fiyatı (ENKA Resmi Web Sitesinde): Konserler: 30 TL
Tiyatro Oyunları: 20 TL “Neşeli Pazarlar”: 20 TL (Çocuklara Ücretsiz)

Bilet Satın Almak İçin: www.enkasanat.org
www.biletix.com

Bilgi İçin: 0 212 705 60 00 - 0 212 705 60 50

www.enkasanat.org
www.facebook.com/enkakultur
www.twitter.com/enkakultur

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>