>

KÜLTÜR-SANAT

Nilüfer Açıkalın`dan “LAPA LAPA”

Nilüfer Açıkalın “LAPA LAPA” albümü ile Mask Live Club’da!
 
   
 
 
     

Türkiye’nin değerli sanatçılarından Nilüfer Açıkalın, “Lapa Lapa” isimli bir rock/alternatif albümü ile
9 Nisan 2015, Perşembe gecesi Beyoğlu Mask Live Club sahnesinde olacak!

Türkiye’nin değerli sanatçılarından Nilüfer Açıkalın, “Lapa Lapa” isimli bir rock/alternatif albümü ile
9 Nisan 2015, Perşembe gecesi Beyoğlu Mask Live Club sahnesinde olacak!

Oyunculuk ve yazarlık alanında önemli başarıları olan Açıkalın’ın, “Sokağın Sesi” diye tanımladığı, aşkla, tutkuyla, isyanla, mutlulukla yani kısaca hepimizin her gün yaşadığı “başka başka” duygularla harmanlanan yeni albümü ‘’Başka Şarkılar II: Lapa Lapa’’ 9 Nisan 2015, Perşembe gecesi Beyoğlu Mask Live Club sahnesinde olacak.

Saat 22.00’de başlayacak olan konserin biletleri Mask gişeden ve biletix’den 28,50 TL’ye alınabiliyor.

Müzik yoluyla hayatı anlamayı ve anlamlandırmayı seçen biri mizahçı, diğeri oyuncu ve yazar iki dostun çalışmalarından oluşan bu albüm Nilüfer Açıkalın ve ‘Deli Cevat’ tiplemesiyle efsaneleşen karikatürist Gökhan Dabak ikilisinin müzik alanında uzun zamandır sürdürdükleri birlikteliğin sonucu.

9 şarkıdan oluşan aykırı-alternatif bir albüm olarak karşımıza çıkan “Lapa Lapa”, alt yapılara hâkim olan rock duruşu ve enstrümanların çalımıyla funk etkisi yaratıyor.

Lapa Lapa şarkısında “Sen yalnız bir hüzün, Ben kararsız bir tebessüm” diyen bir kadının çaresizce “Eyvah, lapa lapa lapa lapa lapa lapa kar yağmazsa” diyen korkusu tiye alınarak, dinleyiciyi duygusal bir dünyaya götürüyor.

Albümün diğer ilgi çeken parçaları arasında Çalkala, Çatlak, Reçel, ve Zalim Felek geliyor.

Oyuncu ve yazarlığının yanı sıra müzik kariyerine ilginç sahne performansları ile başlayan Açıkalın, Lapa Lapa albümünde yepyeni ve kendine has tınıları, ilgi çekici sözleri, içtenlikli yorumları ile alternatif bir işin filizlendiği müjdesini veriyor. Rahatlığı, şarkıları söylerken takındığı doğal tavır ve sıra dışı güzelliğiyle hafızalara kazınarak sahnede devleşen Nilüfer Açıkalın, ilham verici bir performans ile seyircileri büyülüyor.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>