>

KÜLTÜR-SANAT

Para Ne Söyler Biz Ne Anlarız?

Meltem Reyhan’dan yeni kitap...
 
   
 
 
     

Araştırmacı - Yazar ve Eğitmen Meltem Reyhan’ın yeni kitabı “Para Ne Söyler Biz Ne Anlarız?” raflardaki yerini aldı.

İnsanlık tarihi kadar eski ve hayatın adeta efendisi olan para ile olan ilişkimizi sorgulayan “Para Ne Söyler Biz Ne Anlarız?”, atalarımızdan bu yana taşıdıklarımızla bizi yöneten para algımızın ardındaki davranış kalıplarına ve bunlardan özgürleşme yoluna ışık tutuyor.

Araştırmacı - Yazar ve Eğitmen Meltem Reyhan, hayatı dönüştürme yolculuğunda rehberlik eden, çok okunan sekiz kitabının ardından şimdi de “Para Ne Söyler Biz Ne Anlarız?” adlı yeni kitabı ile okuyucularıyla buluştu. İndigo Kitap’tan çıkan kitap, yazarın sekiz yıldır sürdürdüğü Para ve Paha ile Barış Atölyeleri’nin bir özeti olarak para ile ilişkiyi fark etmek ve dönüştürmek için örnek hikayeler, ritüeller, ödevler ve alıştırmalardan oluşuyor. İnsanlık tarihinin en önemli sembollerinden biri olan para enerjisine yeni bir bakış açısı getiren kitap, değişen dünya düzeninde insanlık üzerinde binlerce yıldır değişmeyen kuralların etkisine dikkat çekiyor.

Kıtlık bilincine zorlayan bu sistemin içinde uyanma niyeti olanlar için kaleme alınan kitap, hikayesini yeniden yazmak isteyenler için bir yol haritası niteliği taşıyor. Hayatla alışverişte kişinin kendine biçtiği değere, alma-verme dengesine, hayallerini gerçekleştirmek için kendini engelleyen önkoşulların nedenlerine, çözümlerine ve kendi potansiyelini açığa çıkarmak için inanç kalıplarından nasıl özgürleşeceğini anlatan kitap, para enerjisi ile olan ilişkimizin düzenlenmesine rehberlik ediyor.

Yayınlandığından bu yana büyük ilgi gören Meltem Reyhan imzalı “Para Ne Söyler Biz Ne Anlarız?” kitabı, ‘Hürriyet Kitap Sanat’ bünyesinde kitap ekleri editörleri ve eleştirmenlerden oluşan 20 kişilik jüri tarafından seçilen ‘2021 Yılının En İyi Kurgu Dışı 50 Kitabı’ arasında yer aldı.

Kitaptan

“Kişisel zaman çizgimizde hepimizin parayla ilişkimize yön veren anıları ve göç, savaş, kıtlık deneyimi yaşamış atalarından gelen aktarımlar var. “Borçlan” diye haykıran ekonomik sistem de bunlara eklenince parayla ilişkimiz hayli sancılı… Onu hem istiyor hem de ona çok kızıyoruz. İnsanlık tarihinin en önemli sembollerinden biri olan para bir enerjidir ve aslında o bize bir şey yapmaz. Para varlığı ya da yokluğuyla bizde olanı ortaya çıkarır. İrademizi kullanma biçimimizi, hayat bakış açımızı, güçle olan ilişkimizi, iktidar olma isteğimizi, başkalarından beklentilerimizi, kendimize bakışımızı, ilahi sistemle olan bağımızı, hayata meydan okuma isteğimizi hatta ölüm korkumuzu aynalar. Paraya yön verebilmek bereket enerjisinin artmasının ilk şartıdır. “

“Para Ne Söyler Biz Ne Anlarız?”
Künye Bilgisi:
Yazar: Meltem Reyhan
Yayınevi: İndigo Kitap
Kitap Türü: Eğitim Başvuru
Birinci baskı: Kasım 2021
Sayfa sayısı: 234
Fiyatı: 32 TL


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>