>

KÜLTÜR-SANAT

Pera Palace Hotel Jumeirah’ta Kültür-Sanat Sezonu Açılıyor

Düzenlediği kültür-Sanat aktiviteleriyle Pera’nın ve Beyoğlu’nun en önemli sembollerinden biri olan, Ekim ayıyla birlikte birçok kültür-Sanat etkinliğine ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.
 
   
 
 
     

İlk olarak bu yıl 8.sezonuna başlayacak olan Perşembe Edebiyat Buluşmaları’nda; 12 Ekim’de Pemra Uğural ilk romanı “Zaaf” ile birlikte edebiyat severlerle bir araya geliyor. 19 Ekim’de ise müzik tarihçisi ve İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası’nda flüt sanatçısı Aydın Büke klasik dönemden romantik döneme Bach, Beethoven, Mozart gibi önemli bestecilerin hayatlarından kesitleri paylaşacak. Her iki etkinlik de 15:00’te başlayacak olup, katılmak isteyenlerin 0212 377 40 00’ı arayarak rezervasyon yaptırması gerekmektedir.

Bu yıl 4.sezonuna girecek olan Cumartesi Sabah Konserleri ise geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da İDEA Müzik işbirliğiyle gerçekleştirilecek. İlk olarak 21 Ekim Cumartesi saat 11:00’de dünyaca ünlü piyanist ve bestecimiz Gülsin Onay’la başlayacak konserlerde, yıl boyunca Istanbul Wind Ensemble, Dilbağ Tokay, Emine Serdaroğlu, Cihat Aşkın gibi önemli sanatçılar Grand Pera Balo Salonu’nda sahne alacak. Klasik müzik tutkunları birbirinden özel 8 konseri içeren kombine biletlerini ve tekil konser biletlerini Biletix üzerinden satın alabilecekler.

Cumhuriyet Bayramı’na Özel Bir Gösteri: Esaretten Özgürlüğe

Tiyatro AŞHK ve Pera Palace Hotel Jumeirah, Cumhuriyet Bayramı kutlamaları çerçevesinde çok anlamlı bir projede bir araya geliyor. 24 Ekim Salı akşamı saat 20:30’da, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve efsane şairimiz Nazım Hikmet ekseninde Cumhuriyet’in kuruluşunu, esaretten özgürlüğe geçilen dönemi; bu döneme tanıklık eden Grand Pera Balo Salonu’nda özel bir gösteriyle sahneleniyor. Oyunun biletleri Biletix’ten satışa sunulmaktadır.

Pera’nın Zamanı 2.Sezonunda İngilizce Versiyonuyla Sahnede

Geçtiğimiz sezon 53 gösterimle yaklaşık 3000 tiyatroseverin izlediği; Kumbaracı50 ile Pera Palace Hotel Jumeirah’ın birlikte sahnelediği interaktif tiyatro oyunu “Pera’nın Zamanı” 15 ve 28 Ekim’de 2.sezon gösterimlerine devam edecek. Biletler www.kumbaraci50.com adresinden temin edilmektedir.


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>