>

KÜLTÜR-SANAT

Rock`n Coke`un Ağır Topları Belli Oldu!

Bu yıl 8’inci kez düzenlenecek etkinliğe, Hurts ve Arctic Monkeys’in yanı sıra Palma Violets ve Maximo Park da katılacak.
 
   
 
 
     

Rock müzik tutkunlarının heyecanla beklediği Rock’n Coke sahnesinde bu yıl hayranlarıyla buluşacak grup ve sanatçılar belli oluyor. 6-7 ve 8 Eylül tarihlerinde İstanbul’da Hezarfen Havaalanı’nda gerçekleştirilecek festivalde, Rock’n Coke sahnesinin ağır topları arasında ilk defa Türkiye’de performans gerçekleştirecek olan iki önemli grup var. İlki İngiliz rock dünyasının fenomen gruplarından Arctic Monkeys. Diğeri ise karizmatik duruşlarıyla dünyanın dört bir yanında milyonlarca hayranı olan ikili Hurts.

Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de büyük bir hayran kitlesine sahip olan ve katıldığı festivallere sahne performanslarıyla damgasını vuran Arctic Monkeys ve “synth pop”un yeni prensleri Hurts’ün yanı sıra Rock’n Coke 2013’ün bu yıl ağırlayacağı yabancı sanatçı ve gruplar arasında; “garage-rock”a yön veren isimlerden Palma Violets, özellikle sahne performanslarındaki enerji patlaması ile göz dolduracak Maximo Park ve Belçikalı Triggerfinger göze çarpıyor. Bu isimlerin yanı sıra kendine özgü prodüksiyonları ve elektronik altyapısıyla kısa sürede büyük başarı yakalayan Little Boots, art-rock ve indiepop’un Finlandiya’dan yükselen grubu Rubik ve BBC dinleyicilerinin Sound of 2010’da favori yeni grupları arasında oyladığı Everything Everything de Rock’n Coke Festivali’nde müzikseverlerle buluşacak gruplar arasında. Rock’n Coke’un Türk sanatçı ve grupları arasında festivalin geçtiğimiz yıllarda da vazgeçilmezleri arasında yer alan Duman, Aylin Aslım, Manga ve Can Bonomo gibi yıldız isimler göze çarpıyor. Festival programının tamamı ise çok yakında açıklanacak.

10. YAŞINDA 5 SAHNE

10. yılını 8’inci kez düzenlenecek festivalle geride bırakacak Rock’n Coke’ta sahne sayısı bu yıl 5’e yükseltiliyor. Daha büyük bir alanda, daha çok sahnede gerçekleşecek konserler ve yeni etkinlikler sunacak olan Rock’n Coke 2013’te çadır noktası sayısı da yüzde 100 artırıldı. Bu yıl en çok dikkat çeken yeniliklerden biri de ilk kez Party Arena’da 24 saat kesintisiz müzik dinlenebilecek olması. Rock’n Coke’ta normal dönem tam-kombine 140 TL, kombine+kamp biletleri ise 180 TL’den satışta. Öğrenci biletlerinin fiyatı ise kombine 100 TL, kombine kamp 120 TL.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>